230 % LED efektyvumas, nepraktiška, bet įmanoma

led.png

Mokslininkai pademonstravo, jog šviesos diodas gali spinduliuoti daugiau optinės energijos nei sunaudoja elektros energijos. Tiesa tai vyksta prie labai mažų galių. Pasinaudota tuo, jog LED efektyvumas didėja sumažinus maitinimo įtampą. Tarkime sumažinus įtampa 2 kartus, sunaudojama galia sumažėja 4 kartus, tačiau spinduliuojama galia tik 2.

Bandymo metu LED maitinamas 30 pW galia išspinduliavo 69 pW šviesos, t.y. efektyvumas buvo 230 %.

Fizikos vadovėlių perrašinėti nereikės, energijos tvermės dėsnis lieka nepažeistas, kadangi papildoma optinė galia sukuriama ne dėl elektros galios, o dėl šilumos kuri atsiranda dėl atominės gardelės vibracijų. Šviesdamas LED šiek tiek vėsta, to nepakanka aplinkos aušinimui, tačiau gali būti panaudota kuriant LED kurie nekaista šviesdami.

[via: Physorg Wired]

Panašūs įrašai:

  • Nu, klausimas, ko vertas tas „nekaista“. Bent jau physorg'o grafike temperatūra 135°C. O ir pačioje pirmoje pastraipoje kalbama apie „high temperatures“.

  • MaNolietuva

    vesta-> vėsta, taip pat teisingiau ->…gali būti panaudojami kuriant LED, kurie… nors esmės nekeičia.
    Na ir suvertima drįsčiau suabejoti, nes lyg rašo, kad "Wall-plug efficiency can exceed 100%, the unity efficiency, at low applied voltages and high temperatures."

css.php
Bear