5 patarimai saugesniems slaptažodžiams

2015-03-09 18_14_47-Radiocool.lt › Prisijungti

Keletas patarimų tam, kad būtumėte saugesni naudodami paskyras su slaptažodžiais.

E-pašto dėžutė su dviguba autentifikacija

Pakeisti daugumos paskyrų slaptažodžius užtenka tiesiog paspausti į e-paštą nusiųstą nuorodą. Tas kas kontroliuoja Jūsų paštą, turi lengvą priėjimą ir prie kitų paskyrų.

Todėl jeigu yra galimybė reiktų naudoti dvigubą autentifikaciją. Google paskyros atveju galima rinktis papildomą patvirtinimą SMS žinute ar naudojant mobilią aplikaciją. Vienu atveju bandant prisijungti prie  paskyros iš naujo kompiuterio reikės be įprasto slaptažodžio suvesti ir SMS žinute gautą ar aplikacijoje sugeneruotą kodą.

Skirtingi slaptažodžių – skirtingoms paskyroms

Dažniausiai vienu su vienu e-pašto adresu registruojame įvairias paskyras. Tad jeigu naudojate visur tą patį slaptažodį, tai piktavaliui jį atkasus vietoje paskyroje, jis tuo pačiu žinodamas ir Jūsų e-pašto adresą bandys prisijungti ir į kitas paskyras ir bus nudžiugintas.

Jeigu nėra noro, galimybės naudotis įvairiomis slaptažodžių tvarkymo programomis skirtingiems slaptažodžiams kurti ir generuoti tai bent jau naudokite unikalius slaptažodžius tokioms jautrioms paskyroms kaip:  paštas, socialiniai tinklai, e-bankininkystė ir kitoms kurios svetimose rankose atneštų materialinę ar moralinę žalą.

Saugus slaptažodis gali būti ir įsimenamas

Slaptažodžio saugumas priklauso nuo to kaip jį lengvą atspėti kompiuteriui. Nesigilinant kuo slaptažodis turės daugiau įvairesnių ženklų ir bus ilgesnis jis bus saugesnis. Tarkime ywG3V%rW yra saugus slaptažodis. Jis turi ir mažąsias, didžiąsias raides, skaičių ir specialių ženklą.  Pasak vienos svetainės jį kompiuteris atspėtų per 3 dienas.  Tačiau frazė pinokispirkoalų yra dar saugesnė, ją kompiuteris atspėtų per 1015 metų.

Švarus kompiuteris

Į kompiuterį su antivirusinės ar sveiko proto pagalba nereiktų  įsileisti įtartinų programų. Šios gali sekti klaviatūros paspaudimus ir atpažinti vedamus prisijungimo duomenis, taip pat ieškoti dokumentuose slaptažodžių.  Žinoma dar gali būti ir aparatinis klaviatūros paspaudimų seklys esantis tarp klaviatūros ir USB lizdo, ta jeigu yra įtarimų sveika palysti po stalu ir pasižiūrėti ar klaviatūra pajungta tiesiai.

Slaptažodžių tvarkyklė

Tvarkyklės kaip LastPass padės turėti unikalius ir saugius slaptažodžius ir jų nepamiršti. Taip pat kitaip nei žmogus jie neužpildys ar nepasiūlys automatiškai suvesti slaptažodžio į svetainę apsimetančia kita.

Panašūs įrašai:

 • DomasT

  slaptazodis Kubiliaugrazinkpencijas dar saugesnis 😀

  • fa1la1

   It would take a desktop PC about 23 sextillion years to crack your password 😀 Patiko 😀

  • fa1la1

   Mano siūlomas slaptažodis apskritai peržengė visus saugumui reikalingus rekordus:

   1-800-Drop-the-Huxtables-at-the-pool

   It would take a desktop PC about 649 quindecillion years to crack your password…

 • fa1la1

  Tavo teisybė, Dariau. Anksčiau mano slaptažodžiai būdavo sudaryti tik iš lotyniškų raidžių – be jokių skaičių ar lietuviškų raidžių, tačiau vienąkart buvau labai nustebintas užsienyje gyvenančio internetinio įsilaužėlio, kuris dėl nepaaiškinamų priežasčių kažkaip perprato mano slaptą žodį ir tikrai pasidarbavo iš peties – iš tarptautinės bylų saugojimo tarnybos sėkmingai ištrynė net keturis terabaitų laikytos informacijos (vaidybiniai filmai, įvairios muzikos, taikomosios programos, žaidimai ir kitas gėris). Vėliau administratoriai paaiškino, kad nelegalus vartotojas buvo prisijungęs iš Afrikos valstybės. Keletą dienų vaikščiojau kaip surūgęs pienas.

  Po tokios dramatiškos pamokos pradėjau įtariai žiūrėti į slaptažodžius ir pridėjau skaičius ir lietuviškas raides – ilgąsias ir trumpąsias, su nosinėmis ir t.t.

  Keletas mano praktinių patarimų dėl slaptažodžių sudėtingumo ir saugumo. Pavyzdžiui, vietoj žodžio password jau geriau parašykite – P455VV0RD<3 (duokite peno savo fantazijai), turiu omenyje, kad kelias raides pakeiskite skaitmenimis: vietoj A tinka skaičius 4, vietoj S – 5, O – 0 (nulis). Tačiau geriausias variantas – lietuviškų raidžių naudojimas skaičių sekoje ir atvirkščiai. Arba prie savo slaptažodžio pridėkime nors vieną lietuvišką nosinę raidę ir patinkantį skaičių.

  Keletas sudėtingų slaptažodžių: olivia.newton-john@nuts.comconrado@subtract.gov – gladsome333.comz – lotlizard5.com – yui-/-iuy
  Evade the speech
  olives in 89 picoseconds
  Bunty cayenne peppers6
  Mule Nose butter8
  timbered arm0ir3
  Mr. Fishamjig
  cbjectionable oabinet
  rosy@rosy
  5 dreary bale
  Hoots cornsilk mimicry
  http://www.tai1or.net
  …………………..

  Sėkmės!…

  • Sergej

   Kas del lietuviskiu raidziu gali veliau iskilti problema kai netycia noresi pasinaudoti uzsienyje svetimu kompiuteriu, teks ieskoti lietuviskos virtualios klaviaturos arba tarkim kopijuoti lietuviskas raides is interneto. nepats patogiausias budas, bet sutinku tikrai saugiau taip

 • Sergej

  Kas is tu sudetingu slaptazodziu jeigu hakeriai nulauzia programa su viais vartotoju slaptazodziais ( kaip Sony, Linkedin )..

  • Svetainėse slaptažodžiai laikomi koduoti. Tai jeigu hakeriams pavogusiems svetainės duomenis jiems slaptažodžius dar teks nulaužti.

   O jeigu sudėtingas jo nenulauš ir su pašto adresu nepasinaudos. Reiškia būsite išgelbėti jeigu nesinaudojote 2 patarimu ir visur naudojote tą patį slaptažodį.

 • vakdas

  „aaaaaaaaaaaaaaaaa“ nulauzimas uztruktu 8 milijonus metu(pasak tos svetaines). deja cia yra worst case. http://arstechnica.com/security/2013/05/how-crackers-make-minced-meat-out-of-your-passwords/3/ gana idomus straipsnis apie tai kaip lauzomi slaptazodziai

css.php
Bear