Adblock Plus 5 kartą laimėjo Vokietijos teisme

adblock

Kol lietuviški interneto portalai grasino „Siūlyk antraštę“ autoriui, jų baisiausias priešas „Adblock Plus“ dar kartą Vokietijos teisme įrodė savo legalumą.

Internetinės reklamos blokavimo paslaugą teikiantis Adblock Plus Vokietijos teisme 5 kartą įrodė, jog veikia legaliai. Vokietijos teismas taip nusprendė, kadangi tarp leidėjo ir lankytojų nėra sutarties, kurioje pastarieji įsipareigotų matyti visas reklamas.

Seniau leidėjai bandė įtikinti teismą, jog jų verslo modelis yra reklamų rodymas skaitytojams, o teisę rodyti reklamas užtikrina konstitucija. Tikėtina, jog ateityje Adblock vėl atsidurs teisme, nes kiekvienas leidėjas duoda į teismą atskirai, pateikdamas savitus argumentus.

[via: Ars Techica]

Tuo tarpu atliktas tyrimas parodė, jog mobiliaisiais įrenginiais naršant populiarias naujienų svetaines, reklamos gali sunaudoti nuo 18 iki 79 % atsiunčiamų duomenų.  Taigi kai kuriais atvejais reklamų blokavimas gali mobilaus interneto naudotojui sutaupyti pinigų. Blokuojant reklamas taip pat ir mažiau naudojamas akumuliatorius.

Nors ir reklamų blokavimas yra leidėjų košmaras, tačiau kuo toliau, tuo daugiau atsiranda priežasčių skaitytojams jas blokuoti. Seniau jos būdavo blokuojamos nes erzindavo, nukreipdavo dėmesį nuo straipsnio. Dabar jos blokuojamos nes seka lankytojus, gali platinti žalingą programinė įranga, naudoja brangius mobilius duomenis, papildomai apkraunant procesorių naudojama daugiau elektros energijos.

Panašūs įrašai:

 • Aivaras

  heh, dabar visi paspauskit „pause“ adblock’e ir pažiūrėkit kaip atrodo radiocool. 😀

  • Smagi akcija, bet nereikia. Iš patirties žinau, jog reklamas nuolatiniai skaitytojai spaudžia nenoriai, tai tik nervus susigadinsite jas matydami, o man naudos nebus 😀

 • ahujas

  nueikit i delfi.lv ir paziurekit kaip graziai apeina adblocka:)kodel Lietuvoj taip nieks nedaro?

 • a

  Šiaip keista – eiti į teismus vietoje galvojimo ką padaryti kitaip. Seniai sakiau – rodykit neįkyrias ir tiesiog tekstines ar statinio paveikslėlio reklamas. Juk blokuojam reklamas ne iš neturėjimo ką veikti, o dėl to, kad užknisa. Ir dėl to, kad antraštės durnos.

css.php
Bear