ALIAS – robotizuotas skrydžio valdymas [video]

2016-10-20 18_54_41-New notification

ALIS robotizuota ranka valdo Cessna lėktuvo instrumentus. Sistema naudoja vaizdo kameras ir atpažįsta valdiklių pozicijas, bei instrumentų rodmenis. Sistemos tikslas atlaisvinti kariškius nuo darbo ilgo skrydžio metu, tam kad jie galėtų sutelkti dėmesį kitoms užduotims, kaip tarkime žvalgyba.

[via: Popular Mechanics ]

Panašūs įrašai:

 • Aidas

  Kažkas ne taip šitame išradime.
  Jei norisi pažaisti, viskas ok (išskyrus „disengagement“, kuriam turi būti didelis raudonas, gerai pasiekiamas „grybas“, per kurį trinktelėjus šitas žaislas mikliai turi susirinkti šmutkes). Bet jei turima pretenzijų į rimtą sistemą, tai kodėl neimti duomenų tiesiai iš prietaisų „machine-readable“ būdu? Tai būtų ir tiksliau, ir patikimiau. Analogiškai ir su valdymu — nu kam bandyti atkartoti žmogaus judesius, jei kokią nors svirtį galima patampyti „per laidus“? Tai būtų vėlgi ir mažiau komplikuota, ir patikimiau.
  Vienintelis paaiškinimas, kuris ateina į galvą, tai anaip modifikuota cesna baisiai sunkiai (ir brangiai) eitų per aviacinę „techninę apžiūrą“.

  • Taip, atrodo, jog viską galima padaryti paprasčiau, be robotų šou. Dar galbūt yra reikalavimas turėtų mobilią įrangą, kurią būtų galima greit perkelti iš vieno lėktuvo į kitą.

   Dar iš saugumo pusės, galbūt geriau, kai viskas valdoma mechaniškai, iškart vaizdžiai matosi ar viskas gerai vyksta, kitaip nei prisijungus per laidus.

css.php
Bear