Drakonas – pirmasis pasaulyje stadionas gaunantis visą reikalingą energiją iš saulės

drakonas_sun

Šis pasagos formos stadionas Kaohsiung, Taivanyje yra pirmasis pasaulyje, kuriam visą reikalingą elektros energiją tiekia viršuje sumontuotos saulės baterijos. „Drakonas“ pastatytas Pasaulinėms Žaidynėms, kurios vyks liepos mėnesį.

drakonas_sun2 

drakonas_sun3

Sumontuotos 8,844 saulės baterijų panelės per metus turėtų atiduoti 1,14 mln. kWh elektros energijos. Tokiu būdu į aplinką  nepateks 660 tonų anglies dioksido, kuris išsiskirtų elektrą gaminant šiluminėse elektrinėse. 

Gauta energija bus skirta dviem dideliems ekranams, bei 3,300 šviesos šaltinių maitinti, o likusi energija bus parduota.

Smagu tokio pastato savininkams: saulė šviečia, varžybos nevyksta, bet stadionas „gamina“ pinigus 🙂

[via: Daily Mail]

Panašūs įrašai:

 • Sakes

  Smagu tokio pastato savininkams: saulė šviečia, varžybos nevyksta, bet stadionas „gamina“ pinigus 🙂

  Smagu tokio pastato savininkams: lyja, varzybos vyksta, stadionui sakes 😀

 • to Sakes

  "Smagu tokio pastato savininkams: lyja, varzybos vyksta, stadionui sakes :D"

  Mane stebina kai kurių žmonių intelektas – esam girdėję apie energijos kaupiklius? +Jei ištisus metus pardavinėji elektrą, tai argi negali naudotis public elektra esant reikalui – ar naivuoliai manot, jog jis visiškai stand alone ir izoliuotas nuo pasaulio?

 • Nieks net nededa saulės batarkių be akumų… Taigi net apsiniaukusią dieną po truputį generuojasi ir kaupiasi.. O kai reik iš akumo ir naudoja tą energiją. 🙂

 • jonas

  kodė jau 3 dienas jokios naujienos ?

  as nusivylęs 🙁

 • Arnas Vait

  Puikus, naudingas stadionas. Nuostabu, kad energijos tiekimas yra iš viršuje sumontuotų saulės baterijų. Aplinka apsaugota + likusi energija bus parduota, papildomi pinigai.

css.php
Bear