Facebook – 100 tūkstančių patiklių/kvailų lietuvių vienoje vietoje?

image

Report Spam realiai neveikia?

Šis vienas iš senesnių Facebook  “like” medžiojimo puslapių man sukelia pyktį, nes kad ir kiek bespausčiau tą report spam mygtuką puslapis(ir kiti) tebeegzistuoja. Kadangi Facebook virš 500 milijonų vartotojų pagalba yra automatizuota ir susisiekti su gyvu Facebook atstovu tikriausiai yra įmanoma tik nusiuntus registruotą laišką į jų biurą. Galėčiau visų Facebook vartotojų paprašyti pranešti apie spam , bet kadangi pranešimų skaičius bus žymiai mažesnis nei gerbėjų tame puslapyje tai Facebook puslapio tikrai nepanaikins.

Tiesa dar ir pats Facebook pradžiugina tokiais pasiūlymais:

ffb

 

Nors dėl išgalvotos pavardės Facebook reaguoja

Vakar buvo panaikinta/suspenduota nepo.lt autoriaus Facebook paskyra. Su ja dingo ir svetainės gerbėjų puslapis ir keli Facebook žaidimai. Priežastis netikras vardas pavardė. Suprantu, kad „Vardas Pavardenis“ yra draudžiamas pagal Facebook taisykles, bet gi aiškiai matosi, kad pavardė išgalvota ir todėl nematau problemos, jei vartotojas neužsiiminėja apgaulėmis ar reklamavimusi. Žmogus tiesiog norėjo šiek tiek privatumo. Be to Facebook’e Vardų Pavardenių yra ne vienas ir ne 10. Matyt šis kažkieno buvo įskųstas.

Lietuviai gadina viską internete?

Kyla dar vienas klausimas, ar Lietuvoje internetinis projektas gali išlikti nesubjaurotas vartotojų kai jis tampa populiarus. Grįžtant prie Facebook. Ten įmonės organizuoja konkursus kur prizus atiduoda už nuotraukas ar komentarus surinkusius daugiau “like”. Ir žinoma laimi tie dalyviai kurie atakuoja draugus prašydami už juos balsuoti, ar susikurdami savo antrininkų(netikrų Facebook paskyrų).  O tie patys asmenys laimi įvairiuose konkursuose. Tiesa Facebook taisykles draudžia tokiais būdais organizuoti konkursus, matyt būtent dėl galimo tokio sukčiavimo.

Ir man nebuvo problemų kai tinklaraščio lankomumas buvo mažas. O dabar apsilanko užklydelių su tokiais komentarais:

image

Tikrai nemalonu jei tai yra atsakymas į lankytojo komentarą, o lankytojas apie jį būna informuotas el. paštu kol aš nespėju ištrinti.

Dar vienas pavyzdys yra „milijonas priežasčių…“. Lankytojai užsiima nevykusiomis klastotėmis, tik, kad jų nuotrauka patektų. Ir labai tikiuosi, jog ne dėl patekimo užsiima chuliganizmu.

Grupinio apsipirkimo puslapiai. Auga dabar kaip grybai po radioaktyvaus lietaus, tad tą žinant tikrai lengva pasirinkti supuvusį.

Papildau dar geru pavyzdžiu kaip lietuviai sugadino demotyvacijas.

Štai todėl labai tikiuosi, jog Twitter neišpopuliarės per daug Lietuvoje, nes bus sugadintas kaip ir Facebook. 

P.S. Mes naivuoliai?

Į savaitę bent kartą kokia močiutė gelbėdama „savo anūką“ aferistams atiduoda savo gyvenimo santaupas nors ir šitokio tipo aferos vyksta jau seniai ir apie jas pranešama ir per žiniasklaidą. Nejau lietuviai yra patikli tauta?

Panašūs įrašai:

 • Na taip… viskas kas parašyta tikra tiesa. Tiesiog šlykštu žiūrėti kas vyksta "Facebook" ar kitame populiaresniame tinklapyje. Paskutiniu metu išvis tenka matyti įdomių sprendimų "Facebook": draugai spaudžia "like" bet kokioje anketoj, kad peržiūrėtų norimą video, o paskui patys net gi pakomentuoja, kad to daryti nevertėjo, nes nieko naujo ir nematyti tame video nepamatysit. Akivaizdu, kad žmonės supranta ką tai daro, bet jų smalsumas didesnis už tvarkingus tinklapius…
  Kad dauguma lietuvių gadina internetą irgi sutinku, tačiau dauguma gadintojų labai jauno amžiaus. Pavyzdys būtų Japonijos katastrofa. Visas dienas iki vakaro 15min.lt buvo rašomi tiesiog nesąmoningi ir tragiški komentarai, tačiau atėjus giliam vakarui publika pasikeisdavo, nes visas "jaunimas" nueidavo miegoti ir likdavo tik rimtesni asmenys.

 • Ignas Remeikis

  Ansciau dar paspausdavau kaikur "patinka", bet dabar jau nebekreipiu demesio nes pradejo visokias nesamones ant sienos rasinet

 • ligonis

  visokie marozai ir velniai suprate, kad internetas nera kazkoks irankis moksliukam ir pradejo tokias nesamones. kaip ir antai klaviaturu mygtuku kaitaliojimas(zinoma mokykloi ir as kelis kart neatsispyriau pagundai uzdet ant desktopo ss walpaperi ir isjungt exploreri, bet nieko izeidziancio ar slykstaus ten nebuvo)…. liudna, bet tokioi jau aplinkoi auga siuolaikinis lietuvos jaunimas.

 • Karvė

  Ne patikli, o tamsi!

  Niekas niekada nesivargina padaryti taip kaip reikia, nes juk, kaip atrodo – paprasčiau. Niekas niekada neskaito instrukcijų, nes juk jos kvailiams. Jei reikia padaryti kažką naujo, tikrai nebūtina gaišti laiko pasigilinti – geriau tiesiog kopijuoti.

  Tai, kad tiek metų toks primityvus one.lt buvo populiariausias projektas Lietuvoje tik parodo, kad didžioji dalis visuomenės vis dar yra runkeliai ir kad vis dar auga runkeliai tuntais, todėl dar artimiausius kelis dešimtmečius, norėdamas, kad viskas veiktų, kaip reikia ir būtų tvarkinga, liksi nesuprastas.

  • Karvė

   Kitą vertus vakaruose visuomenė iš išpindėjimo pradeda atrofuotis ir kvailėti, todėl greičiausiai geriau nebus niekada – reikia rūpintis savimi ir nekreipti dėmesio į idiotus 🙂

   • e365

    pirmiausia apsidairyk aplink save ir pasiziurek i veidrodi,o tik paskui kalbek apie visuomene vakaruose…

 • 15 / 164 fb kontaktų paspaudė patinka. Čia geras rezultatas ar blogas? :DDD
  My recent post 2011 Pavasario lygiadienio koncertas

 • Jeras

  Dar vienas lietuvių nesąmonių internete pavyzdys – demotyvacija.lt, kur 90% "demotyvacijų" tėra gražios sentencijos su tam parinktais visiškai random paveiksliukais. O svetainės kūrėjams spjaut, kad pavadinimas neatitinka turinio, jie tik džiaugiasi byrančiais pinigais iš reklamų.

 • Marius

  Jau kuris laikas nebespaudinėju tų "Report spam", nes tai akivaizdžiai neveikia. O ir pats teisingai pastebėjai, kad FB yra per daug išsipūtęs, kad kažkas vargintųsi dėl keleto nepatenkintų asmenų.
  Kaip ten bebūtų, tų vartotojų vis daugėja ir daugėja, o jų amžius vis jaunėja. Iš dalies tai naudinga IT specialistams, kuriems atsiranda darbo vis daugiau, dėl tokių vartotojų neapdairumo 🙂

  O visko pagrindas yra šeima. Tiksliau tėvų požiūris į vaikų veiklą internete. Taip pat ir tėvams trūksta išprūsimo, kad paaiškintų vaikams. Apie mokyklas net nekalbu, nes ten absoliuti anarchija dažniausiai… (kalbu apie informatikos pamokas)

  Dar toks niuansas. Kai susikūriau FB paskyrą (prieš porą metų), tai viskas ten buvo tvarkoje. Pats sakydavau, kad dar neatėjo visų "pusgalwju" banda. Daugiau mažiau net ir rašydavo visi lietuviškom raidėm (kalbu apie nosines ir "paukščiukus"). Bet prieš gerus metus viskas pasikeitė. "Atsikraustė" iš one.lt visokio plauko debilėlių ir "pašlo gavno pa trubam". Tuo pačiu atsirado tie "patinka" puslapiai ir visas kitas šlamštas.

 • Jonas Gavelis

  Už kvailumą reikia mokėti 🙂 Jau rašiau apie tai http://gavelis.lt/apie-kvailuma-ir-mokescius/
  My recent post Atradau verslumo geną!

 • Arnas

  So true.

 • Taigi visos tos FB nesąmonės, demotyvacijos, konkursai ir pan. – vaikų žaidimai. Brandinu keletą idėjų, kaip vaikų buvimą internete ir patiklumą paversti pinigais (kaip kažkada One padarė) 🙂

 • Tomass Čivilis

  Taip taip…. na tas facebook tai tikrai kad per daug isibujojo jau. Žiūrėk ir ten ir ten fbuk vien, like, unlike, report, press like, find a friend… and so own… Galėtų tiesiog būt facebook ir viskas. Atskiras tinklalapis kuriame yra tavo kontaktai – draugai ,neviešinami ir pnš, jokių ten "įžūlių" reklamų ir pnš dalykų, kaip skype pvz. Na burbulas didelis tas facebook iš kurio kraunas dideles pajamas bet apie pačius žmones mažai te galvoja, apie pasekmes kas ir kaip bus.

 • Ak, kaip tik ruošiaus surinkt į vieną vietą geriausius pasisakymus iš to "Ne, nemokėsiu…" .
  Tokių įdomių pilna. Juokingiausia, kad jau baigtos mokyklos informatikos mokytoja irgi tarp fanų..
  My recent post Kaip apgavau Scribd

 • Pingback: Pauliaus Pečiūros tinklaraštis » Pamąstymai #7()

 • Marius

  http://www.chocolatesoftware.com/firefox/
  Siūlau šį priedą. Labai gerai apsivalyt galima FB 🙂

 • Tommix

  Tai cia kiekvienam dar mastanciam zmogui aisku-kad debilai tie lietuviai, kaip ir daugelio kitu slaio gyventojai. TIKI VISKUOM! Ca net ne tai kad tikejimo klausimas-o masines psichozes-jei pamate kad 2 draugai i ta pacia grupe uzsiLIKE'ino-tai butinai ir jis/ji tai padarys nes tuo metu atjungiama logika "O KODEL ?". Zmones yra ir visada buvo socialiniai primatai.

 • Marius

  Dar vienas debiliškumo pvz. (tikiuosi protingi būsit ir "nelaikinsit" :)): http://showmovies.net/naujienos/index5.php
  Ojojoj, žuvo… Nebūčiau atkreipęs dėmesio, bet RSS ryte jau mačiau nuorodą į šią naujieną: http://kauno.diena.lt/naujienos/transportas/uz-fu

  Ne tik, kad rodoma belekas, bet dar ir parašoma taip, kad "vajė vajė, tragedija".

 • GoGearz

  Ar čia tik man pasirodė, kad rašydamas IT bloga, nesugebi susitinkinti FB, kad jis tau rodytų tai ką nori? lietuviai čia, lietuviai ten… visur yra tas pats, o gal išsvajotoje UK nėra nieko blogo. FB čiuj ten grynas gėėėrio. Susitupėkit ir rašykit apie ką nors verta skaitymo.

 • Pingback: Vadinkime daiktus tikraisiais vardais « Justino blog'as()

css.php
Bear