GPS pagyvenusiems žmonėms siūlys atlikti tik dešinius posūkius

SNN2327CC_1494958a

Mokslininkai gavę 12 milijonų svarų iš valstybės turi galvoja kaip pagerinti technologijos, jog šios padėtų pagyvenusiems žmonėms.

Šie dažnai nepasitiki savo jėgomis ir vengia posūkių į kairę, nes tenka kirsti kelio juostas kuriomis važiuoja priešpriešinis eismas, tad navigatorius stengsis pravesti maršrutą naudojant tik dešinius posūkius, o vietoje trumpos frazės “toliau sukite dešinėn” navigatorius lieps pasukti ties pašto pastatu. Taip pat bus galimybė apvažiuoti greitkelius.

Ieškoma būdų kaip padėti vairuotojams geriau matyti tamsoje, bei kontroliuoti greitį.

Mokslininkai vykdydami projektą naudoja vairavimo simuliatorių ir tokiu būdu seka situacijas kuriose pagyvenę žmonės patiria stresą.

[via: Reddit]

P.S. Projektas vyksta Didžiojoje Britanijoje, tad rašant teko sukeisti kairę su dešinę, kad paprasčiau būtų suprasti.

Panašūs įrašai:

 • Karvė

  Jei vairavimas žmogui sukelia stresą, tai gal jam geriau nevairuoti išvis? Juk yra viešasis transportas. Mano senelis pardavė mašiną iškart, kai pradėjo nebepasitikėti savo įgūdžiais, ir sėkmingai gyvena be jos.

 • mIGLE

  uzdrausti is vis vairuoti nuo 70 metu ! ! ! ir daug velinti isduodamu teisiu amziu ! ! !

 • Pagyvenę žmonės – didėjanti ir ekonomiškai aktyvi rinka ir tokių dalykų daugės artimiausiu metu.

 • ligonis

  pavasarį ypač užknisa tie pensininkai, kai nežino kaip elgtis sankryžoj, ar velkasi, ar neisivaizduoja kad posukius reikia išjungti padarius posukį, o ne važiuot iki kito posūkio, ilgos šviesos taipogi galėtų išjungt…

  galėtų mokslininkai atlikt tyrimus kurie sugalvotų būda kaip pensininkams paaiškint, kad nėra jie tokie kokie buvo prieš 40 metų, ir kad dėl jų kaltės gali ivykt avarijos. ir tegu pasikliauna viešuoju transportu.

css.php
Bear