Ką rodo 40 tūkstančių kietųjų diskų patikimumo analizė

blog-drive-failure-by-manufacturer1

Backblaze.com siūlo neribotą atsarginių kopijų saugojimą už 5 USD per mėnesį, todėl jų serveriuose sukasi 41,213 kietieji diskai.

Analizė parodė, jog patikimiausi HGST(Buvę Hitachi, dabar Western Digital padalinys)  kietieji diskai, po jų seka Western Digital, o tik tada Seagate.

Įdomu, jog 4 TB talpos kietieji diskai buvo patikimesni negu kitų talpų.

blog-4tb-failure-rates

Kai HDD gedimo dažnumas yra kelių procentų ribose, nors jis dirba 24/7 tai namų vartotojams patikimumas turėtų būti žymiai didesnis ir kelių procentų skirtumas neturėtų rūpėti. Svarbiausia neužtaikyti ant nekokybiško modelio. Kaip tarkime Seagate Barracuda 7200.14 (ST3000DM001) modelis, kuris turi 43,1% gedimo dažnumą.

Panašūs įrašai:

  • fa1la1

    Drįstu teigti, kad vienas patikimiausių kietųjų diskų gamintojų yra WesternDigital. Šio
    gamintojo išorinius kietuosius diskus iki šiol naudoju asmeniams tikslams, o prieš pusmetį vieną ir labai nedidelį nusipirkau iš antrų rankų (beveik nenaudotas produktas): 1TB talpos, jungtis – USB3. Dabartinė kaina rinkoje yra apie 300lt. Arba beveik 100 eurų. Nusipirkau už pusę kainos ir esu labai patenkintas. Praktiškai 😀

  • geduxk

    jaja o pas mane kaip tik toks seagate ir sukasi 😀 ale kad nebuvo ka imti tuo metu kad greitai suktusi speed testai buvo geri bet tfiu tfiu jau laiko 2 metus dirba 24/7

css.php
Bear