Kaip pirkti ir neapsigauti eBay – atsiliepimai apie pardavėjus

Sandisk 8GB

Nusprendžiau pasidomėti SD kortelių kainomis, o gal ir įsigyti, akys užkliuvo už 8GB SanDisk Ultra II, Lietuvoje kainuoja apie 80 litų.

Kai pirkinys nėra skubus neprošal pasitikrinti ar galima įsigyti kur nors pigiau, tad eBay atlikau paiešką, o prekes surūšiavau pradedant mažiausia kaina. Kainos prasidėjo nuo 55 litų jau su įskaičiuotomis siuntimo išlaidomis, iškart galima pradėti galvoti kaip pardavėjus Lietuvoje su dideliais antkainiais, bet žvalgomės toliau.

Ebay paieška

Kiekvienos prekės aprašyme yra informacija apie pardavėją. Be visokių žvaigždučių už pasiekimus parduodant pagrinde matomi tokie dalykai kaip:  pardavėjo vardas, atsiliepimų rezultatas išreikštas taškais ir procentais.

Pirkėjas sulaukęs arba jau nebesulaukęs prekės gali palikti teigiamą, neutralų ar neigiamą pardavėjo įvertinimą už kurį pardavėjas gauna  +1,0,-1 tašką. Procentai parodo kokia dalis teigiamų ir neigiamų atsiliepimų yra teigiami(per paskutinius metus).

Taigi taškai parodo pardavėjo pardavimų kiekius, o procentai pirkėjų pasitenkinimą gautomis prekėmis.

Ebay pardavėjas

Iš pirmo žvilgsnio 98,8 % atrodo labai geras įvertinimas, tačiau nesunku rasti pardavėjų su 99.9% ar 100%. Pavyzdžiui  esant 2000 taškų ir 99% bus palikti 22 neigiami atsiliepimai.

Paspaudus ant taškų galima paskaityti atsiliepimus:

taškai

Pasirenkame paskutinių metų neigiamu atsiliepimus, ir ką tarp  jų matome:

Ebay atsiliepimai apie pardavėją.

Komentuoti tikriausiai nereikia, nors verta pridurti, jog ne visi pirkėjai jei kortelė veikianti gali atskirti ar ji klastotė, ar bent nurodyti prekės aprašyme greičiai atitinka realius.

Dar vienas apgaulės būdas tai nurodyta ne ta prekės buvimo vieta. Jei iš UK lauktas siuntinys ateina iš Kinijos reiktų palikti pardavėjui neigiamą ar bent neutralų atsiliepimą, nes renkamės prekę iš UK tai tik dėl greitesnio pristatymo ir muitų nebuvimo.

Beje rudenį pirkau USB atmintinę ir µSD kortelę, galiu pasakyti, jog kainos eBay ir Lietuvoje buvo gan panašios, tad palikau pinigus vietiniams pardavėjams.

P.S. Taškus gali gauti ne tik pardavėjas, bet ir pirkėjas iš pardavėjo. prieš tai nepaminėjau, kad būtų mažiau painiavos.

Panašūs įrašai:

 • Esu skaitęs, kad kiniečiai specialiai konkurentų reitingus numušinėja. Perka prekę, kad galėtu palikti atsiliepimus, o tada neigiamai įvertina. Čia su 12 neigiamų atsiliepimų tai dar niekis. Skaičiau, kažkokio kiniečio istorija, kai jo konkurentas apmokėjo pirkimo išlaidas visiems kurie paliko neigiamus atsiliepimus apie jį 😀
  My recent post Bungee jump rusiškai

  • Pardavėjas kurį nagrinėjau nuo to apsidraudęs, į Kiniją nesiunčia 😀

 • Pingback: Tweets that mention Kaip pirkti ir neapsigauti eBay – atsiliepimai apie pardavėjus · Radiocool.lt -- Topsy.com()

 • augis

  topo centre 60lt ir nesuki galvos! 8GB SanDisk 4 klases.

 • Inspektroius

  Šūdas 4ta klasė. Nebent muilinei.

 • MODz

  skytech A-DATA 8GB microSDHC Card (Class 6) with 1 Adapter, retail 42.49Lt

  • Turiu A-data kortelę, tikriausiai tą pačią, greit sulūžo, korpusas nekoks, klijavau, klijavau. Naudojau kurį laiką, o dabar atsisako būti nuskaitoma, todėl ir ieškau naujos.

 • Ko jau ko, bet kompiuterines techinkos kitur pirkti neapsimoka. Nes kainos arba panasios, arba net kartais mazesnes nei kokia UK.

 • Rimas M.

  Dėl pirkinio išsiuntimo ne iš ten, iš kur nurodyta (item location).

  Tas dažniausiai paaiškėja gavus trackinimo informaciją (jei yra) arba jau atkeliavus siuntiniui. Abiem atvejais reikia rašyti pardavėjui ir tartis, kad apmokėtų muitą, jei toks bus paskaičiuotas. Asmeniškai su tuo teko susidurt 2 kartus: vieną kartą pirkta buvo iš Prancūzijos, antrą iš UK. Abu kartus siuntiniai atkeliavo iš US.
  Kadangi buvo brangūs pirkiniai su trackinimo info, tai "ne ta šalis" paaiškėjo gana anksti. Abu pardavėjai sutiko apmokėt papildomus mokesčius jei bus. Pirmu atveju mokečių nebuvo, nes viskas buvo supakuota kaip dovanos su visais priklausančiais atributais, antru atveju pardavėjui nusiuntus muitinės popierius, buvo padarytas tos sumos refundas.
  Kaip taisyklė normalus pardavėjas sutinka grąžinti reikiamą sumą, nes užpildžius PayPal ginčą, šiuo atveju teisus lieka pirkėjas.

 • kipsas

  http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&amp

  laukiu sito "gerio" zesiu kas bus. desiu i HTC desire ;]

  • Ekstremalas 🙂 Gavęs pabandyk užpildyti kortelę iki galo ir pažiūrėt taip ar dydis dirbtinai neišpūstas.

   • kipsas

    gaves, neaisku ar isvis gausiu!

    This listing (230557389784) has been removed, or this item is not available.
    Please check that you've entered the correct item number
    Listings that have ended 90 or more days ago will not be available for viewing.

    ir nebera sarase kur pirkes prekes. cia ka reiskia, kad isdure, liksiu be korteles jau?

 • efix

  yra puslapis, kuriame suvedi ebay ID (vardą) ir rodo neutralius, neigiamus atsiliepimus. Žinau, jog ebay pirkti atmintį yra labai rizikinga, dažniausiai būna fake talpa, nors ją ir gali rodyti, bet raliai bus toli gražu ne tiek. Ir patikimiau pirkti tas prekes, kurias matosi jog perka – tai greičiausiai bus ne tik teisingas, bet ir vienas racionalesnių pasirinkimų, nes tą prekę neretai parduoda keli pardavėjai

 • Kilobaite 8 GB SD kortelė kainuoja 50 litų, todėl neverta pirkti eBay internetinėtinėje parduotuvėje.

  • Reikia vertinti ne vien talpą, bet ir greitį.

 • Simas

  http://www.lowbird.com/data/images/2008/08/hans-w

  Žėkit, kad taip nebūtų.

 • almantas

  1% nuo 2000 yra 20.

  • Ne taip paprastai skaičiuojasi, nes 2000 nėra bendras atsiliepimų skaičius, o teigiami atsiliepimai minus neigiami atsiliepimai.

 • gotis

  Sveiki,
  Esu pradedantis pirkėjas per ebay.Pirkau elektroninę prekę ir su atsiuntimo mokesčiu mokėjau 107US dol.Prekę iš Kinijos gavau labai greitai.Muito mokėti nereikėjo.Bet prie prekės nepridėtas joks prekės techinius parametrus apibūdinantis dokumentas(sertifikatas).Todėl neaišku,ar gautas prietaisas yra toks,koks buvo reklamuotas.Juolab,kad tokiu pačiu prekės pavadinimu yra skirtingų charakteristikų prietaisų.Be to prietaiso viduje kažkas barška,ko neturi būti,nors prietaisas veikia.Informavau apie tai pardavėją.Šis nurodė mane dominantį parametrą ir patvirtino,kad prietaisas esą geras(suprask-nesuk man daugiau galvos).Įdomu,ar turi pardavėjas pridėti prekės sertifikatą?Ir ką daryti,kai jis to nepadarė?

  • Jei prietaisas yra kažkokio neaiškaus kinų gamintojo, kad ir gautum jo parametrus dar nereikštų jog jie išties yra tokie. Jei pardavėjas prekės aprašyme nenurodė, kad pridės sertifikatą su preke, tai nelabai prie ko prikibsi, čia jau pardavėjo sąžinės reikalas, jokioms eBay taisyklėms jis nenusižengia. O jei išdavė vieną parametrą reiktų paklausti iš kur jis juos traukia, gal atsiųstų ir ilgesnį sąrašą.

   • gotis

    Sveiki,
    Dėkoju už atsakymą.Jūs teisus,tuo parametru aš labai abejoju,nes internete to prietaiso aprašymuose tokio skaičiaus nėra.Ir dar kas įdomu,kai dabar noriu patikrinti pardavėjo pateiktą pirktos prekės aprašymą per savo Pypal sąskaitą(pirkimų istorija)-iššoka langas-puslapį atidaryti pavojinga-užkrėstas virusu.Pasinaudosiu Jūsų patarimu ir rašysiu papildomą laišką,kad nurodytų šaltinį iš kur jis tą skaičių ištraukė.Tas mano prietaisas yra mini Fm siūstuvas.Gauti kitą aš nesitiku,bet reikėtų informuoti Pypal(jegu teisingai supratau) apie ši nesąžiningą pardavėją.

    • Prekės aprašymą galima pažiūrėti prisijungus į Ebay, MyEbay-> Summary->Won/Purchased () . Pardavėją galima apskųsti tik jei prekės aprašymas jos neatitinka, bet reikia įrodyti kaip taip yra.

     • gotis

      pardavėjui parašiau,kad apgavo-gauta prekė neatitiko parduodamos prekės aprašymo ir padėjau tašką.Dar parašiau,kad iš jo daugiau nieko nepirksiu.Nenurodė jis man šaltinio,iš kurio galėčiau įsitikinti,kad jis nemeluoja.Vadinasi,sukčiauja.Jam ,žinoma,dėl to nei šilta nei šalta.Pinigai kišenėje.

 • Vidis

  Pirkau naudotą fotiką iš anglo. Viskas liuks, kaip nurodė taip ir buvo, prekė kokybiška.Džiaugiuosi.
  Nemanau, kad pirkti kinietiškas elektronikos prekes yra geras sprendimas.

 • Vidis

  Šiaip tai ebay yra nurodyta per kiek laiko turi atsiskaityti, tai nesudėtinga surasti.

 • jurgis

  Reitingai tai dar ne viskas, o ebay parduotuve nuo 2012 11 menesio labai sublogejo. prekes ne tokios, suluzusios, nekokybiskos arba isviso ju negauni! As 3metus pirkdavau, bet nuo sio laiko nebeperku, nes gaila pinigu. O apgavusiu zmoniu reitingas 99,5%, 99,8%, 99,4%, 99,9% – tai tikrai auksti reitingai, bet tas netrukdo apgauti, o uz neigiamus atsiliepimus ebay adminisracija pareiske priekaistus: atseit as kabinejuosi prie pardaveju – o jie mane apgavo! Kaip pvz.: pirkau odine pinigine firmine uz 30$, o gavau sintetines odos ir gumos produkta, kuris ne 5$ nevertas… Zmones, skaitykite atsiliepimus, nes didzioji dalis zmoniu linke net nepradare siuntinio siusti teigiama atsiliepima – patiklus, o su ebay bukit atsargus, nes reitingai dideli, o anam gale gali buti sukcius, beje ir parduotuve negina pirkejo taip kaip anksciau – manau siai sistemai neuzilgo turi ateiti galas!..

css.php
Bear