Kodėl neverta mokėti už siuntimo sekimo kodą perkant nebrangias prekes Kinijoje

2015-09-10 21_01_37-eBay_ Order details

Pirkau vieną prekę iš Kinijos ir man buvo svarbu kada ją gausiu, pasirinkau galimybę  gauti sekimo kodą(registruota siunta). Jeigu grįsčiau į praeitį to nedaryčiau ir štai kodėl.

1) Jeigu prekė nėra brangi siutimo kodas duodamas tik sumokėjus papildomai. Aš  sumokėjau 2 USD papildomai, kai prekė su nemokamu siuntimu kainavo 5 USD.

2) Su sekimo kodu siuntimas netampa spartesnis. Esu girdėjęs, jog jis dar gali būti ir ilgesnis, kadangi siuntiniams skenuoti papildomai gaištamas laikas.

3) Paskutiniu metu siuntiniai iš Kinijos ateina patikimai ir nedingsta, tad registruotas siuntinys kaip apsauga nuo jo neišsiuntimo, vagystės kelyje ar kitokio negavimo nėra tokia reikalinga.

4) Turint sekimo kodą atsiranda noras vis patikrinti kur yra siunta. Kadangi ji keliauja ilgai siuntos tikrinimas per tą laiką suvalgo daug laiko. Be to, matant kaip keliauja siunta kartais kyla  papildomų neaiškumų, kurių nebūtų jeigu neturėtum sekimo kodo.

Pavyzdžiui su paskutine siunta.  Savaitę laiko praleido Pekine, o siuntos naujas siuntos statusas vis kartodavosi.

2015-09-10 22_47_51-17track - Track Global Postal

Galiausiai visai nutrūko statuso atnaujinimai, kol po 12 dienų ji pasiekė Lietuvą.

Kai seki siuntą siunčiamą per greitąjį kurjerį ir ji per dieną pakeičia 1-3 šalis tai yra savotiškas malonumas, ilgai keliaujančios paprastu paštu kinų siuntos tikrai ne.

5) Iš Lietuvos pašto norint atsiimti registruotą siuntą reikia parašo. Taigi jeigu paprasta siunta būtų palikta tiesiog pašto dėžutėje(jeigu tilptų), registruota siunta bus arba palikta pašto skyriuje, arba paštininkas belsis  anksti ryte į duris.

Panašūs įrašai:

 • Simintis

  Mano asmeninėje statistikoje, registruotos siuntos dažniau telpa į 25-30 dienų pristatymo tarpą. Dėl pametimo statistikos neturiu, dingsta tik 1 siuntinys iš 100, bet visais atvejais neregistruotas.

 • Varas

  Pas mane paskutine puses metu statistika labai nedziuginanti. Is paskutiniu 20 siuntiniu neatejo 6-7. Beveik visu trekingas parode, kad nusileido Lietuvoje ir viskas. Dauguma dingusiu – apranga. Sudniekiai dazniausiai ateina, dingsta normalesnes prekes.

  • KąMykolas

   Tik klausimas, ar dingo visa prekė ar tik pranešimas apie atvykusią prekę. Kadangi pastaruosius metus LP (Lietuvos Paštas) niekaip nesusitvarko su savo „sumoderninta“ sistema. Ir pastoviai praganomi pranešimai apie atvykusią siuntą. O ir be track’inimo numerėlio, vargiai pavyksta atkapstyti reikiamą siuntų krūvoje. Vos ne kas savaitę tenka pėdinti į paštą ir teirautis, o tai gal yra man atėjusių siuntų… Mėnesį pragulėjusios – išsiunčiamos atgal. Ir tiutiu. Gaudyk vėją laukuose.

   • Man buvo kartą skambina vakare, sako iš pašto ir klausia ar nenoriu pagaliau pasiimti savo siuntos.
    Išaiškėjo, jog jau ji guli kurį laiką. Ir pagal aižymas turėjo būti du pranešimai išsiųsti. Netikiu, kad abu kartus tie pranešimai susimaišė su reklamomis ir buvo mano išmesti lauk.
    Ten nieko labai vertingo nebuvo ir būtų kinas grąžinęs pinigus, bet gerai, kad susivokė kažkas paskambinti numeriu ant siuntos.

    • KąMykolas

     Pasisekė, kad telefono numerį ant siuntos užrašė :} O kai nėr… Tai ir supaisyk. O kai dar užmiršti ką ir kada užsisakęs….

 • pixa

  Visiškai pritariu, neregistruota siunta keliauja 20-30 dienų, smulkios suntos būna patalpintos dėžutėje, o ir pasimeta sakyčiau gal net 1 iš 300. Šiais metais siuntinių turėjau ~200 visi buvo neregistruoti, vidutinė vertė ~20usd, visus gavau, praitais metais pasimetė 3 iš ~250 siuntinių

  • Bronius

   Na Tau sekasi. Gal daug priklauso nuo „dislokacijos vietos“. Mano patirtis kitokia – iš penkių užsakymų gavau du. Aišku bangų nekėliau nes menkaverčiai užsakymai bet kad ir 5eu sumokėjus ir porą mėnesių pralaukus likti „ant ledo“ nemalonu… O kaskart reikalaujant pardavėjo naujos prekės kai tikriausia prapuola Lietuvoje dasigyvensim iki to kad nesiųs visai, kaip jau su kai kuriomis parduotuvėmis yra.

 • Margarita Rakovska

  Nupirkau nemažai visokių daiktų per pastarąjį laiką, beveik visos siuntos registruotos, vis stebėjau kur jos yra, kažkur 3 siuntos rugsėjo 10 dieną buvo Lietuvos oro uoste ir niekaip nesuprantu kodėl jų vis dar negavau, praeitą savaitę pora kartų buvau pašte su klausimu, ar man neatėjo siuntos, bet atsakymas buvo neigiamas. 🙂 Jau net juokas ima, iš Kinijos atkeliavo per 8 dienas, o Lietuvoje jau apie 13 dienų nežinia kur yra. 😀

 • Agnė Milukaitė

  As daznai naudojuosi siuntu kompaniju paslaugomis. Visos skubios siuntos is uzsienio ateina laiku.

css.php
Bear