Lazeriniai žibintai BMW automobiliuose jau šiais metais

280712940

2011 metais BMW atskleidė planus apie lazerinius žibintus. Šiais metais masinėje gamyboje pasirodysiantis įkraunamas(Plug-in) hibridas i8 jau turės juos. Vėliau šie žibintai atsiras ir kituose brangiuose BWM modeliuose. Manoma, jog po 10 metų tokie žibintai bus paplitę plačiai.

280714064

Lazerio šviesa yra nukreipiama į  fluorescenciniu fosforu padengtą paviršių kuris skleidžią stiprią matomą baltą šviesą. Tokio šviesos šaltinio efektyvumas yra 30% didesnis nei LED.

280712372

Kiti eismo dalyviai nuo apakinimo šviesomis yra apsaugomi automatiniu šviesų valdymu kuris video kameros dėka pastebi priešais važiuojančius automobilius ir sumažina jų link kreipiamą šviesą.

[via: WFAE]

Panašūs įrašai:

 • edvinas

  Dar labiau akins nei susikti xenonai… Tiek naujos masinos, tiek kinietiski xenonai akis degina nakti kad nu i nakui…

  • bbb

   jeigu xeonus sudeda i paprastas lempas su paprastu reflektoriumi tai ko ir benoreti? net diena jie akina, taciau atsistok pries mano masina pvz, nu ir nieko mazos melynos svieseles kurias esi mates nekarta ir visa tai delto kad ten stovi lesiai ir skaidrus stiklai be jokio reflektoriaus, skaidrus su lesiais nesklaido sviesos i visas puses kaip paprastas reflektorius ir dar be lesio. taigi kuo maziau asilu tuo maziau problemu

   • Nicotinas

    xenonuose reflektorius stovi viduje, poto eina lesis. Pats zibinto stiklas yra skaidrus, del to ir neakina, o kai runkeliai susideda ksenonus i 91 metu laidos passata, kur zibintu stiklas turi spec. ipjovas, kad taisyklingai sklistu sviesa, tai ir gaunas kad sviecia tiek ksenonai sviecia i dangu.

 • joklmn

  Kažkodėl čia iš komentatorių niekam neužkliuvo, kad žibintai „šoks“ pagal kameros „dūdelę“. Tai įdomu, koks tas automatikos patikimumas ir kur ta kamera bus įmontuota ir kiek ji atspari purvui (dulkėms). O tai nesinorėtų, kad koks apsileidėlis apakintų

  • PonasLukas

   Automatines lempos jau naudojamos. Beje AUDI ne pirma prades naudot ar jau naudoja lazerinius zibintus?

css.php
Bear