LED Philips lemputė žada tarnauti 20 metų [video]

image_large_verge_medium_landscape

Šis lempa greitai pasirodys JAV parduotuvėse. Philips teigia, jog jos pagaminimo kaina yra 60 dolerių, tačiau derasi su elektros tiekimo įmonėmis, jog kaina vartotojams būtų 20 dolerių.

20 metų tarnavimo laikas nėra įspūdingas LED technologijai, kadangi skaičiuojama, jog lempa švies 4 valandos per dieną. Taip susidaro 30 000 darbo valandų, kas yra tiesiog standartinis LED darbo laikas. Žinoma, bet paties šviesos diodo yra ir įtampos keitiklis kuris turės irgi atitarnauti tuos 30 000  darbo valandų.

Testuojant lempas 200 vienetų švietė be perstojo 7 000 valandų 45° C temperatūroje. Po bandymo paskaičiuota, jog po 25 000 darbo valandų 99.3 % lempų šviesumas turėtų nebūti mažesnis nei reikalaujama.

Philips LED lemputė yra 10 W galios, o šviesumas atitinka įprastos  60 W kaitrinės lemputės.  15 W liuminescencinė lemputė pasižymi tuo pačiu šviesumu, kainuoja žymiai mažiau, tačiau tarnauja trumpiau, be to joje yra žmogaus organizmui kenksmingų gyvsidabrio garų.

Sukūrusi 60 W kaitrinės lemputės pakaitalą laimėjo JAV energetikos departamento įsteigtą 10 milijonų JAV dolerių prizą.

Kaip buvo bandoma lemputė pamatysite žiūrėdami video.

[via: Phys.org]

Panašūs įrašai:

 • KarolisS

  Toki pasipuost namams manyciau butu grazu 🙂
  Prabangos dalykas :)))

 • ligonis

  įvertinus LED tarnavimo laiką, jų lankstumą ir tai kas kiek laiko norėsis kažkiek pakeist interjerą, galima spėt, kad tokios formos lempos tikrai nėra patrauklios jei nors truputi mėgsti darytis pats daigtus.

  gražiai jos atrodo, bet vistiek rinkčiausi dalinai savadarbį apšvietimą su LED.

 • Marius

  Išmano, kaip sukurti prekę – atrodo labai ekologiškai ir skaniai :}

 • vytas

  Pirmame sakinyje manau klaida ivelei.

 • 60W atitikmens CFL dabar jau 10Lt nekainuoja, tai 50Lt (ar dar daugiau Europoje) už 20 metų LED vis tiek per brangu.
  My recent post The logical endpoint is computing everywhere, all the time

 • Marius

  Plėšikiška kaina, tiesą sakant, nelabai aišku, už ką, kas ten joje tokio ypatingo įdėta?

 • Praeivis

  Kinai po puses metu identiskas po 6 dolerius gamins.

 • mIGLE

  Pucia ruka i akis ! ! ! Niekam nenaudinga kad pempute sviestu 20 metu ! ! ! Nes tu nusipirksi kiek tau reikia lempuciu ir ka tau ju nereiks 20 metu keisti ? ? ? nu tikrai ne ! ! ! Koks skirtumas ar LED ar kokia kita LEMPA vistiek perdeks daug anksciau nei reikia, nors ir naudosi TINKAMAI. Taigi svarbiausia BIZNIS

 • Rupertas

  "10 W galios, o šviesumas atitinka įprastos 60 W kaitrinės lemputės"… mažoka…. Pas mane namie 1,8W MR11 kurios atitinka 20W halogeniukus (ne tik atitinka, bet ir is tikruju sviecia kaip 20W), tai ne 6, o net daugiau nei 10 kartu ekonomiskiau

 • algis

  Pirma ,suduž,antra kas žino kas bus po 20metu ,gal užteks saulės 🙂

 • Justas

  Jei pasiziuretumet youtube filmuka lightbulb doc tai paprastos lemputes buvo pagamintos sviesti desimtmecius, jav viena sviecia virs 100 metu. Tik kapitalistai sugalvojo mazinti valandu skaiciu iki 1000 valandu po to tas pats buvo su kaproninem kojinem su kuriom masina galima buvo tempti, bet padare, kad greitai isirtu. Tai netikiu, kad paleis i prekyba o ar kas tiek moketu uz viena lempute.

css.php
Bear