Su Nokia N8 darytų nuotraukų pavyzdžiai

Nokia-N8-052701

Nuotraukos (conversations.nokia.com)

Nokia tinklaraštis pateikė 40 dar neparduodamo N8 neretušuotų nuotraukų. Nuotraukos buvo gautos per 3 mėnesius kai  programinė įranga buvo derinama. 

Pažiūrėjus nuotraukas galima pasakyti, jog mobilieji telefonai tikrai ateityje pakeis pigius skaitmeninius fotoaparatus(„muilines“). Jau dabar nuotraukų kokybė gera, filmuojama 720p raiška, trūksta tik optinio priartinimo, bei optinio stabilizavimo.

Grįžtant prie N8, šis modelis turi ~ 9 mm įstrižainės kameros sensorių, kai palyginimui tų pačių  12 Megapikselių 500 lt kainuojantis Nikon – 7,7 mm. Sensoriaus dydis vienas iš pagrindinių dalykų darančių įtaką nuotraukų kokybei. 12 MP veidrodinio fotoaparato sensoriaus dydis gali būt tarkime 22,2 x 14,8 mm. Na šia tema profesionalūs fotografai papasakotų teisingiau ir plačiau nei aš.

Panašūs įrašai:

 • ligonis

  nu 5MP sensorius tokio pat dydzio turbut butu geriau, bet gi mazai ka pasakys 5MP su 9mm istrizaines sensorium. graziau skamba 12MP.
  nebutinai didelis pixeliu skaicius.

 • skias

  Persistenge su pikseliu skaicium Nokla. Svarbus ne tik sensoriaus dydis bet ir pikseliu tankio parametras. Kam idomu gali pasiskaityti cia: http://blog.liutkus.eu/apie-megapikselius-fotoapa
  As asmeniskai noreciau, kad mobiliuju fotikai leistu issaugoti nuotrauka RAW formatu. Paparastai nuotrauka mobiliajame buna isaugojama jpg formatu, pries tai ja apdorojant netobulais algoritmais. Galimybe issaugoti RAW formatu, leistu apdoroti nuotrauka su photoshopu ir isspausti max kokybe. Ant symbian ir android yra parasytos kelios aplikacijos, bet iki gero veikimo joms dar toli. http://teavuihuang.com/dng/ http://teavuihuang.com/dngphonecamera/

  • Taip, svarbu ir pikselių tankis, todėl paminėjau fotoaparatus su vienodu pikselių skaičiumi.

 • Adis

  "Sensoriaus dydis vienas iš pagrindinių dalykų įtakojančių nuotraukų kokybę."

  Nuo kokių 5Mpix, jei tik nesiverži spausdinti plakatų, ši frazė tampa tik reklamine progpaganda 🙂

  Fotografijoje svarbiausia du dalykai. Pirma ir svarbiausia – fotografas, antra – optika. Na, muilinėse dar galima surasti ir "trečia" – kameros softwaras.

  Šiaip neabejoju, kad kameros telefonuose pakeis muilines. Tam ir muilinės. Bet tikrai ne Megapixeliais reikėtų matuotis.

  • Turėjau galvoje fizinį sensoriaus dydį, o ne pikselių skaičių…

  • ligonis

   idomu butu pamatyt gera fotografa su geriausia optika ir sensorium is kinietisko VGA webcamo 😀

   • JLS

    Visiškai nelogiška ironija. Geros optikos ant kinietiško VGA webcam'o uždėti neįmanoma. Be to, internete galima surasti puikių nuotraukų ar net muzikinių video klipų pavyzdžių, sukurtų naudojant webcam'us su plastikiniu gamykliniu objektyvu.

  • Galiu pasakyti iš asmeninės patirties, kad pikseliai labai gerai, kartais jau pritrūksta turimų 15 megapikselių. Ir tai svarbu ne tik spausdinant, bet ir crop'inant. Kita kalba – tai kokybė išcropinus – iš 15 MPixel padarius 6 MPixel nuotrauką ne tas pats, kas nufotografavus tą pačią nuotrauką su 6 MPixel fotoaparatu (čia labiau kalbu apie DSLR).

   Kitas dalykas: kuo daugiau pikselių nuotraukose, tuo daugiau vietos joms saugoti reikia. Šiais metais jau sukaupiau 100 GB nuotraukų (vien dėl RAW, nes viena RAW nuotrauka – 15-20 MB).

 • Error'as

  Klaida, turėtų būti ne įtakojančių, o darančių įtaką.

  • Dėkui už pastabą 🙂

 • knauf

  jei optika "sh" joks sensorius stebuklo nepadarys, nes vaizdas jau bus sugadintas pirminiam jo apdorojimo etape…

 • hijack

  Turiu veidrodini Nikon D60. Buvo baliukas nedidelis, fotkino visi is eiles – ner ka ziuret. Ne technikoj esme, o fotografe! Biski raukiantis fotohgrafijoje ir su muiline padarys grazia nuotrauka 🙂

  • Todėl muilinės angliškai ir vadinamos "point & shoot" 🙂

 • Pingback: 15 įrenginių kuriuos pakeitė/pakeis išmanieji telefonai · Radiocool.lt()

 • Dovydas

  Labai svarbu megapikseliai kuo daugiau tuo kokybiškesnės nuotraukos su 5MP nepadarysi tokiu nuotrauku kaip su 12MP.

  • Bullshit.
   Jei nemoki fotografuoti, tai ir su 60MPixiniu Hasselbladu nieko gero nepadarysi.

 • Belekas

  Mano nuomuone kuo daugiau MP tuo geresnes nuotraukos, gal ant telefo to nesimato bet ant dideliu ekranu tai lb gerai jaucias kur 5Mp o kur 12MP, zinoma svarbu ne vien tai, kaip ir minejo svarbu ir optika ir sensorius, bet be MP nieko nebus…

 • DonatasD7000

  Veidrodiniuose aparatuose 27 – 28 mm arba pilno kadro 48mm matricos jutiklis 🙂 7-8mm muiliuose neveidrodiniuose aparatuose:) Kiek zinau gera 7mm jutikli tures nokia Lumia 920;) Bei f2.2 diafragmos optini lesiuka + softas, na ir svarbiausia,,kaip ir visi sakote, fotografas:) Aciu uz demesi

css.php
Bear