Samsung Galaxy Tab 8.9 3G apžvalga

P1030606

Gerą savaitę bandžiau šią Samsung planšetę. Trumpai apie džiaugsmus ir nusivylimus bandant šį įrenginį.

Dizainas

Planšetė turi 800 x 1280 raiškos 22,6 cm įstrižainės PLS TFT LCD  ekraną. Ekrano kraštinių santykis 5:8, tad 16:9 video į jį netilps tvarkingai. Ekranas yra capacitive mutitouch tipo, tačiau ne Gorilla Glass, tad įrenginį reiktų apsaugoti nuo smūgių bei sąveikos su aštriais paviršiais. Ekranas, nors ir ne OLED, bet rodymo kokybė tikrai gera. Virš ekrano cente yra 2 MP kamera bei apšvietimo jutiklis.

P1030608

Viršuje vieninteliai 3 fiziniai mygtukai skirti įjungimui, garsui reguliuoti. 3.5 mm ausinių lizdas, bei SIM kortelės lizdas. Iš miego žadinant planšete vaizdas ekrane atsiranda tik po 2 sekundžių, pradžioje prie to nepripratus norisi mygtuką spausti kelis kartus.

P1030609

Apačioje universali jungtis, bei stereo garsiakalbiai. Groja jie kokybiškai, atsižvelgiant, jog yra įmontuoti į 8,5 mm storio įrenginį.

P1030610

Planšetės nugaroje yra 3,15 MP 720p kamera su LED blykste.

SIM ir 3G

SIM korteles pagrindinis tikslas tai suteikti 3G interneto ryšį ten kur Wifi yra nepasiekiamas. Ja naudojant galima rašyti SMS ir MMS žinutes. Skambinti iš/į planšetę 3G tinkle negalima. Skambinant pašnekovas telefone pamatys klaidą, jog sujungimas negalimas. 

Dedant kortelę reikia žinoti du dalykus, ji dedasi kontaktais žemyn į planšetės nugarą, ir kortelėje turi būti išjungta PIN apsauga. Įdėjus kortelę su PIN apsauga bus galima įeiti į mobiliojo tinklo nustatymus, tačiau planšetė neprisijunks nei prie vieno tinklo.

113568573

Interneto greitis Omnitel tinkle, namuose.

Pats nebandžiau, bet 3G ryšiu galima dalintis per USB ar WiFi.

Android 3.1

SC20111214-170321

Android 3.0 yra pirmoji Android OS pritaikyta planšetėms. Kiniškos pigios planšetės naudoja Android 2.2, 2.3 versijas. Nebelikus šalia ekrano fizinių mygtukų jie persikelia į patį ekraną. Apačioje išsidėstę tradiciniai trys: atgal, namų, langų mygtukai. Šalia jų maloni staigmena – ekrano nuotraukos mygtukas, tiesa jis kai kuriais atvejais nėra pasiekiamas. Su kai kuriomis programomis apačioje atsiranda ir tos programos nustatymų mygtukas. Programas paleidus per visą ekraną mygtukai paslepiami, vietoja jų atsiranda permatomi taškai.

Naujoje Android versijoje neseniai naudotos programos pateikiamos kaip kino juostele kairėje ekrano pusėje. Ilgiau laikant namų mygtuką pasirodo ir aplikacijų tvarkykle su kuria galima išjungti aktyvias programas ir procesus atlaisvinant operatyviąją atmintį.

Vietoje ištraukiamos statuso būsenos čia yra iššokantis trečdalį ekrano užimantis langas.

Aktyvus mygtukai galėtų būti patraukti toliau nuo kampų, nes laikant planšete abejomis rankomis lengva netyčia paspausti juos.

Naršyklė

Kadangi ekrano raiška jau yra pasivijusi interneto kompiuteris, tad naršyklė primena darbastalio naršykle ir turi pažįstamas korteles viršuje. Naršyklė yra tikrai sparti ir Browser Mark teste surenka beveik 80k taškų. Kai palyginimui Samsung Galaxy S2 – 50k. Su numatyta naršykle veikia flash grotuvas, tačiau žiūrint video jis susitvarko tik su SD raiškos medžiaga.

SC20111214-180517

SC20111214-184121

Kaip ir su dokumentais didelis ekranas bei aukšta raiška leidžia skaityti nenaudojant priartinimo. Tiesa kartais jo reikia, kai sunku pasirinkti pageidaujamus elementus puslapyje. Ypač erzina iššokančios reklamos kuriose paspausti uždarymo mygtuką – X kartais atrodo neįmanoma.

Dokumentai

Dokumentams peržiūrėti yra jau įdiegtas Polaris Office, aš pdf failų peržiūrai atsisiunčiau Acrobat reader. Dokumentų peržiūros sparta priklauso nuo jų apimties. Užkliuvus už pdf kurie buvo perdaryti iš skaidrių paliekant animacinius efektus galima ilgam užstrigdinti planšetę.

Klaviatūra

Kai dažniausiai išmaniuosiuose telefonuose klaviatūra patogiau naudotis kai ekranas horizontalioje padėtyje, tai su šia planšete atvirkščiai, kadangi ją laikant abejomis rankomis reikia tempti pirštus, jog pasiekti klaviatūros viduryje esančius ženklus. Šios problemos žinoma nėra kai planšetė padėta ant stalo.

SC20111214-195329

SC20111214-195346

SC20111214-195530

Klaviatūra turi rašybos atpažinimo galimybę, atpažįsta ir lietuviškas raides, tačiau man nepavyko rašyti, taip jog būčiau suprastas iki galo. Galbūt padėtų specialius capacitive ekranui skirtas stylusas.

Youtube

Patiko Youtube aplikacija leidžianti žiūrėti video HD formatu, pasigedau tik galimybės rūšiuoti surastus video pagal tam tikrus kriterijus.

SC20111214-195632

SC20111214-195611

Video grotuvas

Tai didžiausias planšetės trūkumas, jis yra, bet nėra iš jo naudos, nes sunkia groja HD video failus. Grojant mkv h.264 pastringa vaizdas, arba tiesiog gauni pranešimą, jog nepalaikomas formatas. Iš Youtube parsiųstus failus mp4 formatu groja didžiausia 720p raiška. Keliant  video failus  per MTP režimą pasiūloma juos konvertuoti, konvertuoti video į wmv 720p formatą yra rodomi, tačiau konvertavimas užtrunka ir tikrai pabos laukti 1,5 h trunkančio filmo konvertavimo galo.

PC ir planšetė

Deja nėra mass storage režimo, teks naudotis nepatogiu MTP režimu, arba Samsung Kies.

Akumuliatorius

Viduje yra 6000 mAh akumuliatorius, kuris 3-6 kartus talpesnis nei išmaniuosiuose telefonuose. Jo visiškai įkrauto man užteko 6,5 h aktyvaus naudojimo su įjungtu Wifi. Akumuliatorius kraunasi beveik 4 valandas ir įkrauti jį kainuoja 0.009 lt.

SC20111208-203508

SC20111208-203511

Sparta

SC20111205-194953

Apibendrinimas

Planšetė dėl savo didelio ekrano yra labai patogi naršymui, bei dokumentų skaitymui lyginant su išmaniuoju telefonu. Tačiau vien dėl to išleisti apie 1,5 tūkstančio litų neatrodo geras sprendimas. Čia tik mano nuomonė, nes kai kuriems ji pakeitė darbastalinį kompiuterį…

Kolegų įspūdžiai:

  • http://www.fwd.lt/2011/apzvalgos/12-klausimu-samsung-galaxy-tab-%E2%80%9Cvidutiniokui%E2%80%9D/
  • http://www.topzone.lt/samsung-galaxy-tab-3g-8-9-coliu-android-tabletas
  • http://praeivis.lt/2011/11/28/samsung-galaxy-tab-8-9-gt-p7300-apzvalga/
  • Panašūs įrašai:

    • Andrius

      kazkoks nekalbus tuose video 😀 siaip tikrai kaina tikrai per ziauri :-/ nors uz pigiau nebent kiniskas iseitu 🙁 as manau plansetes kolkas perbrangios, po kokiu metu gal bus verta imti.

    • Su 10.1 tas pats.

      Reklamos įkyrus dalykas. Ir kaip minėjai, uždaryti jos praktiškai neįmanoma. Greičiau pataikai ant pačios reklamos- nauda tinklalapio savininkui:D

      Deja, kol kas dar visiškai negaliu pakeisti normalaus PC į jį. ~50% laiko tenka naudotis kitu prietaisu.

      Blogiausia yra tai, kad naršyklė šiek tiek stabdo. O tai erzina…
      My recent post Projektas 365: 49 savaitė

      • Adblock turėtų su Android veikti 🙂

    • O kam tapšninukas pakeitė darbinį kompiuterį? o.O
      Nes tikrai šaunus daiktas, jeigu galite tai sau leisti, bet tik pramogoms.
      My recent post Samsung SERIES 3 (NP300) nešiojamo kompiuterio apžvalga

    • Nerijus

      Nusipirkau HP touchpad'a uz 750lt ir pokolkas labai patenkintas juo esu. Aisku nera 3G ir GPS (nors isorini buvau jau pasijunges), bet video rodo labai gerai, ypac su nauja KalemSoft playerio versija, palaikomi mkv ir kiti video formatai, hd video bega irgi be problemu. Protingas touchpado dydis, nera toks siaubingai wide'inis kaip kiti touchpadai (tab, transformer). Interneta browsinti irgi vienas malonumas. Siaip is pradziu galvojau Asus Transformer pirkti, bet 3g versija baisia kaina turi dar, tad pasizaidimui paemiau HP, tikrai nesigailiu del pasirinkimo. Ir tikrai geriau nei jusu mineti kinietiski uz tokia kaina 😉

    • Vytautas

      Klaida sakinyje: Virš ekrano cente yra 2 MP kamera bei apšvietimo jutiklis. pakeisk į Virš ekrano centre yra 2 MP kamera bei apšvietimo jutiklis.

    • vks

      Dėl video tai pabandyk MoboPlayer

      • Bandžiau ir šitą ir MXplayer, bet arba aparatinis video dekodavimas neveikia, arba stringa, o programiškai HD video dekoduoti CPU yra per silpnas.

    • Saras

      Su kokia programa darytas spartos palyginimas? Noriu savo pasimatuot 🙂

      • Quadrant Standart , reikia bent porą kartų ją paleisti, nes gali rodyti skirtingus rezultatus.

    • Vaidas

      Jo, kažkaip nesusimąsčiau "kiek kainuoja elektros aparato pakrovimas". Pasirodo tikrai iki 1ct.

    css.php
    Bear