Ūkininkavimas 2.0 – daržovių auginimas, kad ir rūsy naudojant LED apšvietimą [video]

041111sunlessfarm__ylt_at5dif6c2iu00vqs6j5enhzk24ca

Olandų firma Plantlab teigia, jog įprasti šiltnamiai nėra efektyvus ir siūlo naudoti jų sprendimą. Tai LED apšvietimas su tam tikru šviesos spektru kuris yra naudingiausias augalams augti. Tam kad vyktų fotosintezė augalui reikia infra-raudonos, raudonos ir mėlynos šviesos. Taip, kitaip nei naudojant įprastas lempas energija nešvaistoma bangos ilgiams kurie yra nereikalingi augalams. 

Teko prieš tai matyti LED šviestuvų skirtų augalams, bet nemaniau, jog kažkas juos naudoja tokiu dideliu mastu kaip pamatysite video žemiau.

[via: Gizmodo]

Panašūs įrašai:

 • kaiptik spintoj buvo laisvos vietos, kodėl neužsiauginus braškių? Bet įranga turbūt atsipirktų tik kanapes auginant
  My recent post „WordPress“ bloge skelbk straipsnį- kada patinka

 • andrius

  o va paskui ir ėdam beskones daržoves, vaisius, etc…

 • Beskonė jos būną ne dėl to, o turbūt dėl to, kad jos yra neužaugintos iki galo (plius pesticidai ir visa kita), todėl jas dar žalias nuskina ir siunčia, o jei taikyti tokia sistemą, tai galima jas užauginti iki galo, kad būtų labai skanios ir visa kita, nes nereikėtų niekur vežti, viskas būtų šalia.

  Senai galvojau apie tokią sistemą, nes šiuolaikiniam pasauliui tai yra būtina.
  Aišku reikėtų išspręsti energijos problemas ir tada galima bus laisvai daryti tokias daugiaaukštes fermas.

  Tikrai norisi net pačiam tuo užsiimti, turbūt nerealu būtų ištisus metus turėti šviežių daržovių.

 • ligonis

  LED kainos po truputi krenta, draiveriu irgi. tuoj visai apsimokes turint vejo elektrine rusy augint pomidorus(zinoma neskaiciuojant irangos kainos).

  turejau maza eksperimenta, mango sodinuka nuo pat jo pirmu lapu pasirodymo auginau po kruva raudonu ir melynu led'u – labai patiko jam. poto pritruko galios, tai teko det i deze su cfl lempute.

  …susirgo ir numire jis ziema 🙁

 • gymka

  ekonomiškai manau negreit atsipirks, kai elektros kainas bus kosminė tada gal ir bus masinėj gamybos toki dalykai.
  aišku laboratorinėm sąlygom tai viskas aišku, bet jei praktikoj tai augalą reik apvasint, o bitei ar kitam vabalui tiks toks apšvietimas? negi eisi per visus žiedus ir pats nešiosi žiedadulkes?

 • Nemanyčiau, kad tai gali kenkti mūsų sveikatai, jeigu ant augalų nėra pilamos jokios kitos priemonės, o jie tik apšviečiami trimis bangų ilgiais. Paprasčiausiai jeigu augalui to neužtektų, jis tiesiog neaugtų. Čia tiesiog gaunasi paprastesnės augimo sąlygos, o galbūt augalui dėl to net ir geriau.
  My recent post Nufotografuoji maistą – ir žinai- kiek jame kalorijų

 • vilens43

  Keista, bet apie tokią technologiją perskaičiau pirmą kartą šiame blog'e. Augalas tokiomis sąlygomis tikrai vykdo fotosintezę, bet nejaugi nėra kitų, įtakingų veiksnių, kuo ši technologija blogesnė už natūralias sąlygas? Kaip ir visada, į naują technologiją dar pažiūriu pro skeptiškumo langą…
  My recent post Žvelgiant iš arčiau- PIG

 • jau pries kelis metus apie tai galvojau, nes turiu apsiltinta balkona, tai norejau ziema pomidoru ar kitu darzoviu uzsiaugint. Bet paskaiciavus LED lempu kainas atsoko fantazija. Gal dar po keliu metu, jei LED atpigs, auginsim ziema spintoj darzoves 🙂
  My recent post gyhwesaa

 • rimux

  tai jau ir dabart galit auginti tas darzoves spintose ir padvaluose, paprasciausias dienos sviesos lempas pajunkit ir augs viskas. O norint stipresnio apsvietimo, junkit halogenus. Visuose dideliuose siltnamiuose yra dirbtinis apsvietimas irengtas, jokio cia stebuklo, tiesiog pingant ledams atsiranda vis daugiau ju panaudojimo galimybiu. Kaip kad pvz monitoriai, is pradziu buvo vien lcd, uz metu ar dvieju visi jau bus vient tik su led.

 • shnay

  Su pomidorais nežinau kaip, bet puikiai tinka velniožolei auginti:)plius elektros sąnaudos juokingos, tik aišku pačios lempos ne kapeikas kainuoja.

 • Darius

  Aukštos kokybės LED apšvietimo plokštės augalams, tentai augalų auginimui. Jeigu domina rašykite el. adresu darius.voisnis@gmail.com arba skambinkit 867379044. Papildoma informacija http://www.citrina.96.lt .

css.php
Bear