Windows 8 hibernation išjungimas: vietos sutaupymas greičio sąskaita

image

Net jeigu ir tiesiogiai nenaudojate hibernation funkcijos Windows 8 OS C: diske esantis hiperfil.sys failas užima vietą lygią 75% RAM dydžio. Tad jeigu turite 4 GB RAM, šis failas užims 3 GB.

Taip yra dėl to, nes Windows 8 skirtingai nuo ankstesnių Windows OS išjungiant kompiuterį išsaugo kernelio sesiją į kietąjį diską. Tokiu būdu įjungiant kompiuterį kernelio sesija tęsiama ją įkrovus iš disko ir Windows užsikrovimas trunka greičiau.

Windows hibernation įjungiamas/išjungiamas šiomis dviem komandomis kai Command Prompt paleistas su administratoriaus teisėmis:

 • powercfg /h on
 • powercfg /h off

image

Po šių komandų akimirksniu turėti pasikeisti laisva vieta C diske.

Patiems reikėtų įvertinti ar atsilaisvinusi vieta verta lėtesnio užsikrovimo. SSD savininkai turėti pajausti mažesnį greičio skirtumą, taip pat išvengti įrašymo operacijų išjungimo metų, kurios trumpina SSD tarnavimo laiką(praktiškai ar teoriškai čia kitas klausimas).

Šiais terabaitinių diskų laikais kelis GB užimantis hyberfil.sys failas nėra daug, tačiau būna taip, kad staiga pritrūksta laisvos vietos, o nėra laiko ar noro aiškintis kaip ją atlaisvinti, tad hybernation išjungimas gali būti trumpalaike išeitimi.

[via: NextOfWindows]

Panašūs įrašai:

 • Tomas

  Įdomu ar ir windows planšetuose su 32 gb atmintim tas failas šitiek užima? 😀

  • Jonas

   manau ne, nes plansetes beveik niekad neisjungi.

 • arka

  Dar nesiryžtu pereit į Windows 8, bet į bookmarkus įtraukiu. 🙂

 • arka

  Beje geri akiniai,japonai daug ko prisigalvoja 😉 http://youtu.be/GhvHxz1NePQ

 • Povilas

  Ir WIN7 taip pat turi šitą brudą, nors nežinau kaip višta. O to greito užsikrovimo tik tiek kiek naudojat Sleep vietoj Turn Off. Pastebėjau, kad reik "User Account Control Settings" nustatyt į "Never notify", "Power options" naudojamame "galios plane" nustatyt "Hybrid sleep" į "Never" ir restartuot kompą. Tuomet neknisa proto cmd, kad neturit teisių šiam veiksmui. O dar kas liečia WIN8, tai man su cmd neina išjungt (naudoju Core x64 versiją). Bet su Windows PowerSheel eina išjungt. Ta pati komanda tinka.
  powercfg.exe -h off
  O paprastos atminties nereiktų maišyt su RAM'ais (operatyvioji atmintis). Nebent norėjai pasakyt, kad plančetė turi 32GB RAM, kas yra sunkiai tikėtina… Kolkas.

css.php
Bear