Windows Server 2008 R2 Standard Edition (Windows 7) nemokamai studentams

image

Windows Server 2008 R2 tai Microsoft sukurta operacinė sistema skirta serveriams, kurios branduolys lygiai toks kaip ir Windows 7.

Operacinės sistemos įdiegimo disko atvaizdą bei legalų raktą galite gauti per Microsoft programą skirtą aprūpinti studentus nemokama programine įranga – dreamspark Eiga viso proceso būtų maždaug tokia:

 1. Prisijunkite į www.dreamspark.com su Windows Live paskyra
 2. Pasirinkite ką norite siųstis. Galbūt nebūtinai Server 2008 R2
 3. Reikės patvirtinti paskyrą, tam nurodykite universiteto suteiktą el-pašto dėžutę. Aš nurodžiau @stud.ktu.lt. Kaip su kitais universitetais ar kolegijomis nežinau.
 4. Gausite patvirtinimo nuorodą. Tik reiks šiek tiek kantrybės, ji bus atsiųsta ne iškart, o kažkur per valandą.
 5. Siunčiame disko atvaizdą į kompiuterį

Toliau visa reikalingą informaciją rasite win2008r2workstation.com

Ten rasite kaip įdiegti Server 2008 R2 ir kaip ją supanašinti į darbastalinę Windows 7.

Trumpai kokos staigmenos lauks įsidiegus serverį:

 • Administratoriaus slaptažodis būtinas ir reiks Ctrl+Alt+Del norint prisijungti
 • Nebus Aero temos
 • Nebus garso
 • Išjungiant PC reiks nurodyti priežastį.

Žinoma, pasinaudojus gidu tas staigmenas susitvarkysite, tačiau operacinė sistema niekad nebus = Windows 7 ir tai gali kada netikėtai sukelti problemų. Kaip pavyzdys norėjau išsirašyti Avira, bet įdiegimas buvo stabdomas, nes nemokama Avira neskirta serveriams. Teko paredaguoti windows registrą ir apgauti programą.

Tikriausiai bus klausimas ar veikia žaidimai, veikia, bet ne visi. 

Tiesa, siųsdamiesi OS sutiksite, jog nenaudosite jos komerciniams tikslams.

Panašūs įrašai:

 • O galit paaiškint,kam tie Windows Server skirti? Aš tai kaip suprantu serveriams laikyti kompe?

 • Marijus

  Serveriai pritaikyti serveriams, ne darbui ir ne studijoms, nepradėsi naudotis atviro kodo OS, nes tą gausi už dyką, o kadangi tau ne serverinė OS reikalinga, bet kadangi su Windovsais tesugebėsi dirbt, pirksi paprastus windausus.

 • Ar taip ar taip nieko kol kas virtualaus nėra mokamo. Tiksliau yra, bet viską galima gaut nemokamai ankščiau ar vėliau 🙂 Tai nematau skirtumo 😀

 • ligonis

  "Išjungiant PC reiks nurodyti priežastį." 😀

  • Google pasinaudojus susirask "how to konvert windows server 2008 to workstation", puikus gidas, kaip viska padaryti pritaikant normaliam darbui, senais laikas taip dirbau su win server 2003 x64 kuri buvo su licenzija metam nemokamai. Be to galima iš MS gauti Enterprise versija Win 7 su 90 dienų licenzija (3mėn) pasinaudojus rearm komanda bandomąjį laikotarpi galima pratęsti iki 270 dienų (9 mėn). Neesu garantuotas, kad per 9 mėn OS nenuluš dėl vienų ar kitų priežasčių. Bet visada yra alternatyva pereiti prie atviro kodo OS. Naudoju win 7 x64Enterprise + Ubuntu 9.10x 64. Pastaroji yra pagrindinė OS.

 • Serveris visgi, negalima be rimtos priežasties imti ir išjungti 🙂 http://www.windowsnetworking.com/img/upl/image001

 • ligonis

  P.S. http://msdn62.e-academy.com/elms/Storefront/Store… ktu studentams, tik reikia anketa nunest ir atsius raktus ar kazka, kad galesi beveik visa ms softa nemokamai naudotis(pats dar laukiu) 🙂

 • Kiek girdėjau tik Informatikos fakulteto studentams 🙂

  • Miami

   Taip, tik Informatikos fakulteto studentams. Yra praktiškai visi MS produktai, išskyrus Office. Tiesa, tokias Office'o programaskaip Expression Web ar Visio galima atskirai siųstis.
   Kas dar labai gerai, kad galima rinktis 32 ar 64 bitų operacines sistemas (yra ir Win7 Professional) ir skirtingai architektūrai duoda skirtingus raktus.

 • Win Server verta siūsti informatikos studentams, rašantiems programas serveriui, arba norintiems išmokti valdyti serverį, arba mokantis Microsoft sertifikatui, arba norint ant stabilios sistemos užkurti stabilų duomenų bazių serverį ir t.t. Bet vien tam kad naudoti juo kaip Workstation, tai manau yra šiek tiek nesąmonė. Čia panašiai, kaip gauti nemokamai tanką ir jį naudoti laukus arti ar iki parduotuvės nuvažiuoti.

 • Marijus

  Microsoft ne labdaros organizacija, ir jokių gerų projektų nevygdo kurie neatneštų jiems naudos, nusitaikė į informatikus, nes jie toliau uždirbs microsoftui pinigus, siūlys jo produktus ir tt..

css.php
Bear