Kaip prisivilioti gerbėjų(like) Facebook’e arba „100% žmonių pamatę šį video buvo apgauti“

image

Jau ilgas laikas pastebiu draugų sraute nuorodas iš serijos „80% pamatę šį nusičiaudėjo” bet niekad nespausdavau.

Prieš porą dienų sugalvojau pasielgti priešingai ir paspaudžiau, atsidariusiame puslapyje radau komentarus apie video ir siūlymą jį pažiūrėti, bet prieš tai paspaudus „patinka“.  Puslapis atrodė kreivai, tad perkroviau jį leisdamas visus JavaScript(su NoScript). Mano nuostabai puslapyje atsirado video.  Pasirodo video laisvai rodomi kai ateini tiesiai į puslapį, tačiau blokuojami kai ateini iš Facebook. bet čia dar ne viskas.

Tas Like mygtukas atrodė kažkoks apkarpytas, tarytum būtų išimtas iš bendro vaizdo. Nepasivaideno, visas jis atrodo taip:

image

Vadinasi žmonės norėdami pamatyti video tampa gerbėjais visai nesusijusio puslapio.  Šis puslapis turi 81 tūkstantį gerbėjų, kai tuo tarpu 15min.lt  58 tūkstančius, o pasak alexa.com lankomumas skiriasi taip:

image

Pagal Google skiriasi dar labiau. Tad galima teigti, gan drąsiai, kad grozioguru.lt gerbėjų būrys Facebook tinkle yra užaugintas dirbtinai.

Pasak šaltinių 30 tūkstančių lietuviškų gerbėjų galima įsigyti už 40 dolerių.

Panašūs įrašai:

 • lfx

  Sintetiniai laikai 😀

 • Maniškiai irgi visi į šitas nesąmones lenda. Iš tolo matosi, kad apgaudinėja, tai nė karto ir neteko pačiam išsidurt.
  My recent post Linux Mint 10 Julia

 • Viskas vyksta grandinine reakcija. Tarkim turėdamas puslapį su 15 tūkst. gerbėjų, antrą tokį gali užauginti dar per pora dienų. Taip augini augini, kol galiausiai prieini tokį lygi kai per dieną gali surinkti 50 tūkst. gerbėjų viename puslapyje.
  Sistema paprasta:
  Turi puslapį su 15 tūkst. gerbėjų > skelbi jame puslapį kuriame ale kažkas kažką labai įdomiai padarė > iš 15 tūkst. gerbėjų 500 gerbėjų prisijungia prie puslapio ir už tai, kad pamatytų video pasidalina puslapiu su savo draugais (skaičiuokime, kad vidutiniškai kiekvienas turi 150 draugų) 500×150=75000 žmonių iš kurių dar bent 7500 prisijungia prie grupės ir dalinasi dar su tolimesniais draugais, ko pasekoje tūkstantinis srautas ateina į tam tikrą puslapį kuriame apgaulės būdu žmogus už tai, kad pamatytų video paspaudžia "patinka" ant visai nežinomo puslapio. Tai gi turėdamas 5 didelius puslapius vienu metu gali priauginti 10 dar tokių pačių. 🙂

  • nera

   geriau vietoj to virtualaus sudo nueik su normaliais draugais kokio alaus,

 • As nesuprantu is kur pas zmones toks bukumas pastoviai visi mano draugai facebooke ant kiekvieno is eiles uzsirauna jau n-taji karta, pati pirma karta kai pamaciau tokius puslapius iskart supratau kad kazkas ne taip, nes lb itartinai atrode tas pamatysit video tik kai like paspausit ir grafiskai neatitiko normaliu facebook standartiniu like buttonu. Nu suprantu viena karta uzsirauti suzinoti kas tai yra ir daugiau taip nedaryti, bet kai jau n-taji karta norisi paklausti ar tu glusas ar siaip smegenu neturejes gyvenime?

 • Bet tas video su kola geras 😀

  • šūdas tas video. obuolių sultyse tegu dar pabando.
   ir aprodykit jūs man žmogų, kuyris visus metus nepražiojęs burnos joje kokakolą laikys. arba kurio skrandyje visus metus kokakola laikysis.
   arba obuolių sultys.
   ar šarminis, ar rūgštinis gėralas –koks skirtumas. jei jame mirksi metus. bet jei tik atsigersi, nieko panašaus neįvyks

 • Pingback: Tweets that mention Kaip prisivilioti gerbėjų(like) Facebook’e arba „100% žmonių pamatę šį video buvo apgauti“ · Radiocool.lt -- Topsy.com()

 • Julius

  Nemanau, kad video galima laikyti mokslišku nepasidomėjus labiau.
  Pavyzdžiui ar žinote kodėl genda dantys? Kodėl sakoma jog nuo saldaus maisto greičiau genda? Todėl, kad pavalgius (ir ypač saldžiai), tais cukrais minta burnoje esančios bakterijos ir todėl padidėja rūgštingumas burnoje (pagal panašų principą kaip L. Karaliaus mokyklose dėstomo vyno gamybos 🙂 ). Padidėjus rūgštingumui pradedamas ardyti dantų apsauginis mineralinis sluoksnis. Rūgštingumui vėl normalizavus dantų apsauginis sluoksnis atsikuria. Tačiau jei rūgštinė terpė būna per daug dažnai ar per daug ilgiai, dantys nespėja atsistatyti ir ima gesti. Todėl po valgio jei jaučiamas rūgštumas patariama bent jau išsiskalauti burną.
  Taigi metus laiko coca coloje išbuvęs kiaušinis dar nieko neįrodo 🙂 Dantys genda net ir burnoje 🙂

 • same

  Neturiu as FB anketos (kaip ir poreikio), bet visi is visu kampu kamantineja, kodel neranda, kodel neuzsireginu ir pan., dauguma svetainiu komentarus gali rasyt tik FB nariai, Omnitelis smskes is FB nemokamai duoda rasyt ir t.t.

  Zdz, GB panaseja i kazka, be ko gyvent nebus galima (ir per prievarta) 😀 … cia kaip su bankais db: uz bet kokia paslauga ar preke pirkejas turi teise atsiskaityt be jokiu tarpiniu mokesciu, bet realiai daug kur turi moket banke (pavedimu) ir nepasirinksi.

 • Mulkis

  Naudinga informacija (y)

 • X12

  paprastai virusai irgi nepakabins tavo kompo, bet kad tu i pornuskes puslapius eini ir exe koki parsisiunti, nieks taves nevercia to daryt..

 • nera

  nu nu… siaip tai ligoniai man jus visi su tais facebookais

 • Mikas

  bukaveide pati geriausia terpe dauginti visokius spaminius puslapius, garbe Bukaveidei!

 • Pingback: Populiariausi 2010 metais sukurti įrašai · Radiocool.lt()

 • Spaminimas ir lengviausio kelio ieškojimas – žmonėms būdinga (ir keista jog daug kas mano, jog geriau yra pavaryti apgaunant, o ne siūlant iš tiesų įdomų/vertinga dalyką). Kokia nauda iš facebook profilio su 30.000 fanų, jei jame įmonė neįdeda nei vieno įrašo?
  O gal tiktų kinietiškas profilis su 3.000.000 fanų (jei kinijoje leidžaimas facebook).
  Turiu facebook anketa, joje bendrauju su draugais, ir manau, kad keista, kai pirmas žingsnis kurio prašo/siūlo marketingistai – kuo didesnės facebook fanų grupės sukūrimas.
  My recent post Čekuolinis

 • Dabar Facebook mygtuką galima panaudoti ir jo neturintiems puslapiams: http://www.fpatinka.lt
  O čia galima pamatyti, kas lietuviams patinka: http://www.ftop.lt

 • Ieva

  Čia yra totalus šmeižtas dėl GrožioGuru. Konkurentų darbas;)

 • FB populiarumas palaipsniui mažėja, kad būtų dar labiau prislopintas, reikia, kad kas nors kažka naujo sukurtu ir įdomaus, kas galėtų pakeisti FB 🙂

 • Pingback: Galvų medžioklė - Socialus Marketingas()

 • icusperpu

  <3.

 • kestas

  ir kiap padaryti paciam ta apgaulinga anketa kad gauti likus?

css.php
Bear