Youtube klaida – paukščio čiulbesys identifikuotas kaip autorinių teisių pažeidimas

image

Vaikinas nufilmavęs video gamtoje kaip pasidaryti laukinių salotų įkėlė video į Youtube ir greit gavo įspėjimą, jog video garsas pažeidžia Rumblefish autorines teises „Matched third party content. Entity: rumblefish Content Type: Musical Composition“.  Garso takelis pašalintas nebuvo, tačiau video atsirado reklama, kurios pajamos teks būtent Rumblefish.

Video autorius nusprendė pasinaudoti Youtube suteikta galimybe užginčyti šį roboto sprendimą. Youtube kreipėsi į Rumblefish, tačiau įmonė patvirtino savo teises į muzikinį kūrinį.

Vaikinas be to savo bėdą išsipasakojo Youtube pagalbos forumuose, parašė laišką Rumblefish, tačiau ir tai nepadėjo, kol jo istorija Slashdot neišpopuliarėjo. Tada Rumblefish atsiėmė teises ir atsiprašė.

Istorijos moralas, jog be sukelto skandalo gali nepavykti nuginčyti Youtube roboto sprendimo, net ir esant absurdiškai klaidai, nes ginantis autorines teises asmuo tiesiog paspaus vieną mygtuką nesigilinęs į turinį kurį jis turi peržiūrėti Youtube prašymu.

Panašūs įrašai:

 • senuks

  toki zveri i runkeliu lauka ileist tai pitzoles isvalgytu gal 😀

 • Pala, bet autorių teisės buvo pažeistos… paukčiukas čiulbėjo (kūrė ir atliko) o čia kažkos gurmanas isidėjo kaip foną į savo video.

  Pelną reikia atiduoti paučius atstovaujančiai LATGAI. O Rumblefish į teismą už sukčiavimą.
  My recent post SGD importo terminalo ekonomika

 • užsukau

  Greitai dar ne tokių absurdų sulauksime…

 • Galima paduoti į teismą ir prisiteisti žalą, jei filmuke buvo rodoma reklama, apribotos rodomos šalys ir pan. Ką daro tokiais atvejais Youtube. Reiktų tik pirmo tokio akivaizdaus precedento, o tada jau masiškai žmonės galėtų kiekvieną kartą paduoti į teismą vien tam, kad tiesiog uždirbti iš žalos atlyginimo, netgi tais atvejais kai yra copyrighted kūrinys jų garso takelyje, bet įrodomas kaip fair use, tarkim kai filmuoji miesto gatvę, o iš kavinės groja muzika. Pamatytume, kiek ilgai tos kompanijos kabinėtųsi tada prie filmukų ar iš vis tą filtrą laikytų. 🙂
  My recent post Nokia 808 PureView telefonas ir 41 Megapixelis!

 • Pingback: Youtube autorių teisių absurdai tęsiasi: pašalintas girto vyro dainavimas [video] · Radiocool.lt()

css.php
Bear