100 kartų greitesni kietieji diskai

200762831.jpg

Dabartiniai kietieji diskai naudojantys magnetus duomenų įrašymui ir skaitymui, jau beveik pasiekė savo greičio ribą. Todėl jie jau pradeda netenkinti dabartinių greičio reikalavimų.

Mokslininkai iš Nyderlandų rado kaip padidinti duomenų įrašymo, skaitymo greitį. Eksperimentuose jie naudojo lazerį duomenų įrašymui į magnetinį diską. Metodas veikia todėl, nes lazerio spinduliuojamas fotonas turį kampinį momentą , kuris sąveikauja su kietuoju disku. Kiekvienas lazerio impulsas taip pat suteikia šilimos mažam disko ploteliui pakankamai pakeisti plotelio poliariškumą – įraštį duomenų bitą. Taigi keičiant lazerio šviesos poliarizaciją galima įrašyti 1 ar 0.

Mokslininkams pavyko perduoti duomenis 40 femtosekundžių (0.000 000 000 000 040s) intervalu, ir tai yra 100 kartų greičiau, nei tradiciniuose kietuosiuose diskuose.

Tačiau trūkumas tas, jog lazerio veikiamas plotas yra 5 mikronų pločio, o tai kur kas daugiau nei magnetiniu principu veikiančių kietųjų diskų, bet tikimasi šį plotą sumažinti iki 10 nanometrų.

Rasta.

css.php
Bear