ARES – perteklinės elektros energijos saugojimas vagonuose [video]

ares-energy-storage-0.png

Saulės ir vėjo energija gali būti ir pigi, tačiau ji turės kitą trūkumą – negalima pastoviai gaminti vienodo elektros energijos kiekio. Trūkumui kompensuoti reikia sistemos kuri kauptų perteklinę energiją kai gamyba veikia pilnu pajėgumu ir atiduotų sukauptą energija kai gamyba yra minimali. Viena iš tokių sistemų yra Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė, kuri esant mažam elektros energijos poreikiui vandenį iš Kauno Marių užkelia į 100 m aukštyje esantį rezervuarą. Esant elektros poreikiui vanduo išleidžiamas atgal į Kauno Marias, ir yra sukami generatoriai. Efektyvumas 74%.

ARES(Advanced Rail Energy Storage ) tuo tarpu siūlo alternatyvą energijos saugojimui. Tai sunkūs savaeigiai vagonai su elektriniais varikliais, kurie esant energijos pertekliui užkyla bėgiais į įkalnės viršūnę. Esant energijos poreikiui šie vagonai paleidžiami žemyn ir naudojant regeneruojančius stabdžius yra gaminama elektros energija. Teigiama, jog tokia sistema turi 86% efektyvumą ir gali generuoti elektros energiją iki 8 valandų.

ares-energy-storage

Kol kas projektas yra tik prototipo stadijoje, bet yra planuojama 8 km ilgio trasa su 8% statumu, 32 vagonais kurie gabentų 300 tonų svorį. Tokia sistema galėtų saugoti apie 1,5 MWh energijos.

[via: Gizmag]

css.php
Bear