Bomba iš 1980 kurios neįveikė FTB

bomb-front

Ši bomba su 400 kilogramų TNT sprogmenų apipavidalinta kaip kopijavimo mašina buvo patalpina viename JAV kazino su rašteliu.

Bomba ypatinga tuo, jog turėjo daugybę apsaugų nuo bandymo ją nukenksminti:

  • Dėžių sienos iš vidaus buvo paklotos guma ant kurios buvo folija ir vėl guma. Gręžiant atsirastų kontaktas tarp dėžės sienos ir folijos ir bomba detonuotųsi;
  • Viduje buvo ir lygio daviklis iš klozeto bakelio. Jis suveiktų jeigu būtų bandyta prileisti į dėžę vandens;
  • Plastikiniame vamzdyje padengtame folija kabojo metalinis kontaktas, kuris sujudinus dėžę kontaktuotų;
  • Apatinės ir viršutinės dėžių sujungimas buvo padengtas folija taip, jog bandant išlaužti dėžę su laužtuvu suveiktų kontaktas;
  • Bandant nuimti dėžių dangčius suveiktų mygtukai;
  • Mygtukai taip pat suveiktų bandant atsukti varžtus;
  • Viduje buvo mechaninis laikmatis su 48 minučių – 8dienų uždelsimu.

Raštelis paaiškino kaip veikia bomba. Buvo reikalaujama pinigų už instrukciją kuri išjungtų judesio jutiklį. Taip būtų galima bombą nuvežti į saugią vietą. Jutiklis turbūt būtų buvęs išjungiamas su tam tikra 28 mygtukų kombinaciją. Radus bombą visi mygtukai buvo išjungimo pozicijoje, išskyrus vieną.

Padarius bombos rentgeno nuotrauką paaiškėjo, jog raštelio autorius nejuokauja. FBI bandė su C4 sprogmenimis greitai atskirti sprogdiklį mažoje dėžėje nuo sprogmenų didelėje nutraukiant laidus, tačiau bombos kūrėjas buvo pagalvojęs apie tai. Šalia sprogdiklio jis paliko dinamito lazdeles, kurios sprogo nuo C4 sprogmenų ir detonavo TNT. Pastatas išlėkė į orą, tačiau niekas iš žmonių nenukentėjo.

Visa istorija.

tech_expo266

FTB bombos modelį naudoja treniruoti savo agentams.

[via: Hack a day]

css.php
Bear