Report Spam realiai neveikia?
Šis vienas iš senesnių Facebook “like” medžiojimo puslapių man sukelia pyktį, nes kad ir kiek bespausčiau tą report spam mygtuką puslapis(ir kiti) tebeegzistuoja. Kadangi Facebook virš 500 milijonų vartotojų pagalba yra automatizuota ir susisiekti su gyvu Facebook atstovu tikriausiai yra įmanoma tik nusiuntus registruotą laišką į jų biurą. Galėčiau visų Facebook vartotojų paprašyti pranešti apie spam , bet kadangi pranešimų skaičius bus žymiai mažesnis nei gerbėjų tame puslapyje tai Facebook puslapio tikrai nepanaikins.
Tiesa dar ir pats Facebook pradžiugina tokiais pasiūlymais:
Nors dėl išgalvotos pavardės Facebook reaguoja
Vakar buvo panaikinta/suspenduota nepo.lt autoriaus Facebook paskyra. Su ja dingo ir svetainės gerbėjų puslapis ir keli Facebook žaidimai. Priežastis netikras vardas pavardė. Suprantu, kad „Vardas Pavardenis“ yra draudžiamas pagal Facebook taisykles, bet gi aiškiai matosi, kad pavardė išgalvota ir todėl nematau problemos, jei vartotojas neužsiiminėja apgaulėmis ar reklamavimusi. Žmogus tiesiog norėjo šiek tiek privatumo. Be to Facebook’e Vardų Pavardenių yra ne vienas ir ne 10. Matyt šis kažkieno buvo įskųstas.
Lietuviai gadina viską internete?
Kyla dar vienas klausimas, ar Lietuvoje internetinis projektas gali išlikti nesubjaurotas vartotojų kai jis tampa populiarus. Grįžtant prie Facebook. Ten įmonės organizuoja konkursus kur prizus atiduoda už nuotraukas ar komentarus surinkusius daugiau “like”. Ir žinoma laimi tie dalyviai kurie atakuoja draugus prašydami už juos balsuoti, ar susikurdami savo antrininkų(netikrų Facebook paskyrų). O tie patys asmenys laimi įvairiuose konkursuose. Tiesa Facebook taisykles draudžia tokiais būdais organizuoti konkursus, matyt būtent dėl galimo tokio sukčiavimo.
Ir man nebuvo problemų kai tinklaraščio lankomumas buvo mažas. O dabar apsilanko užklydelių su tokiais komentarais:
Tikrai nemalonu jei tai yra atsakymas į lankytojo komentarą, o lankytojas apie jį būna informuotas el. paštu kol aš nespėju ištrinti.
Dar vienas pavyzdys yra „milijonas priežasčių…“. Lankytojai užsiima nevykusiomis klastotėmis, tik, kad jų nuotrauka patektų. Ir labai tikiuosi, jog ne dėl patekimo užsiima chuliganizmu.
Grupinio apsipirkimo puslapiai. Auga dabar kaip grybai po radioaktyvaus lietaus, tad tą žinant tikrai lengva pasirinkti supuvusį.
Papildau dar geru pavyzdžiu kaip lietuviai sugadino demotyvacijas.
Štai todėl labai tikiuosi, jog Twitter neišpopuliarės per daug Lietuvoje, nes bus sugadintas kaip ir Facebook.
P.S. Mes naivuoliai?
Į savaitę bent kartą kokia močiutė gelbėdama „savo anūką“ aferistams atiduoda savo gyvenimo santaupas nors ir šitokio tipo aferos vyksta jau seniai ir apie jas pranešama ir per žiniasklaidą. Nejau lietuviai yra patikli tauta?