Įrašomi DVD mirė

image

Ir juos  nužudė tikrai ne kokie nors Blu-Ray, o tiesiog kietieji diskai. Norint išsaugoti didesnį kiekį informacijos paprasčiau įsigyti naują HDD, nei kepti DVD vieną po kito. Sugalvojau šitą įrašą pamatęs, jog 1TB talpos SATA HDD(Samsung HD103UJ) galima įsigyti už 200 litų. 200/1000= 0,20 lito už 1GB. Jeigu nusipirktume tabletę/tortą už 10 litų kurią sudaro 10 pigių įrašomų DVD 10/(4,7*10)=0,21 lito už 1GB.

Kainos už 1GB laikymą gan panašios lyginant, kad ir su pigiais DVD, tačiau HDD siūlo geresnius greičius ir žymiai geresnį patogumą naudojant. Seniau būdavo patogu pasidalinti nuotraukomis su draugu, tiesiog jam duodant DVD iš kolekcijos, turint nuotraukas tik HDD tekdavo įrašyti DVD papildomai. Dabar su šviesolaidiniu internetu failus galima persiųsti draugui esančiam kitame Lietuvos gale greičiau, nei kartais kolekcijoje rasti reikiamą DVD ir nunešti kaimynui.

Su Blu-Ray dar blogesnė situacija nei su DVD. 50 litų už 25GB, 2lt už 1GB, 10 kart brangiau nei DVD ar HDD. Taip pat reikia įsigyti įrašoma Blu-Ray įrenginį už 400lt. Žinoma technologija dar nauja, tad ateityje tikėtina sulaukti atpigimo.

Žinoma prie DVD mirties prisidėjo ir Flash laikmenos, tačiau šiame įraše atkreipiau dėmesį didelės duomenų kolekcijos saugojimui.

P.S. Dalinimas iš 1000 visai ne klaida, tiesiog HDD ir DVD gamintojai vietoje 1024 naudoja 1000 didesnei talpai gauti 🙂

css.php
Bear