LANVA, linkomanija, piratavimas ir t.t.

image

Populiari tema šiomis dienomis, tai ir aš pareikšiu savo nuomonę. Pasistengsiu nerašyti apie tai, kas buvo kalbėta n kartų.

Taigi:

1. Linkomanija.net siūlosi (žiūr. aukščiau) pati pašalinti kūrinius kurie pažeidžia autorines teises. Yra kelios sąlygos, bet pranešti apie pažeidžiamas teises galima. Tai ar nebuvo galima taip pasielgti, o ne iškart apkrauti policija darbais(106), kai ji turėtų užsiiminėti sunkių (smurtinių) nusikaltimų tyrimais?

2. LANVA – Lietuvos Antipiratinės veiklos asociacija. Kad jau naudojama “Lietuva„ tai kodėl pirmoji „operacija“ Linkomanija.net buvo sukosi apie Windows 7, Microsoft kuri įsikūrusi JAV gaminį? Manau reikėjo pradėti pirmiausiai ginti “savų” teises. Lietuvoje sukuriama mažai, bet vertų dėmesio kino filmų, būtų smagu jei žmonės būtų paskatinti pirkti jų DVD ir taip paremti lietuvišką kiną.

3. Kodėl LANVA nejudina interneto tiekėjų? Pavyzdžiui TEO LT teikia paslaugą Failų keityklą. Oficialiai ji skirta legaliem naudojimui (kaip ir bittorent)  dalintis tarkime savo nuotraukomis, tačiau tikriausiai retai tai daroma, kai galima patogiau panaudoti Gtalk ar Skype. Spėju kai kurie žmonėms siųsdamiesi filmus ir muziką per Zmule mano, kad tai daro visiškai legaliai, nes juk interneto tiekėjas(rimta įmonė, o ne kokia linkomanija) neteiktų paslaugos jei tai būtų nelegalu. Dabar jau neberandu, bet seniau interneto tiekėjai lygindavo planų greičius pagal tai per kiek laiko atsiunčiamas filmas ar mp3 failas 🙂

4. Baudos. 1000-2000 litų už kūrinio neteisėtą atsiuntimą ar tai laikymą, kai už “fizinę” vagystę pavyzdžiui 300lt. Taip pat reiktų atlygint ir nuostolius kūrinio ar programoms autoriams/teisėtiems platintojams, bet kaip įrodyti, jog pažeidėjas butų pirkęs programa, jei negalėtų atsisiųsti. Gal tiesiog jos iš vis nenaudotų, o pirktų pigesnę alternatyvą iš kitos kompanijos.

Tai tiek mano sapalionių 🙂

Žadu surinkti ir vis papildyti įdomių straipsnių/naujienų šia tema sąrašą, jei ir patys rasite kokį naudingą pasiskaitymą praneškite.

 1. Nuo ko viskas prasidėjo – Už nelegalią „Windows 7“ daugiau nei 100 vartotojų gresia baudos
 2. Lanva be reikalo trukdo policijos darbą
 3. „Linkomanija“: savo vartotojus ginsime
 4. LANVA patys yra piratai
 5. LANVA prieš internetą: karas tęsiasi
 6. Skaitmeniniai piratai (iš teisinės pusės)
 7. „Microsoft Lietuva“: apie piratų gaudynes nieko nežinojome (linksmiausia naujiena)
 8. LANVA vs. „Linkomanija“: teisiniai aspektai
 9. Lanva vs. 106: antras raundas
 10. Visuomenė prieš visuomenę
 11. Danijoje atsisakyta persekioti asmenis, internetu besikeičiančius bylomis
 12. Perduotų policijai IP adresų sąrašas 🙂 (pokštas, geras pokštas)
 13. Interviu su LANVA pirmininku V. Simanavičiumi
 14. Nuomonė: Piratavimas XIX a.
 15. 15min.lt konferencija su V. Simanavičiumi (LANVA)

css.php
Bear