Nauja ekranų technologija su „teleskopiniais pikseliais“

 teleskopinis pikselis

 

LCD technologija yra tikrai populiari, tačiau turi vieną trūkumą. Tik 5-10 % „galinio“ apšvietimo lieka praėjus pro LCD matricą.

LCD technologija  

Todėl LCD pašvietimui nešiojamas kompiuteris gali sunaudoti iki trečdalio vartojamos energijos.

Mokslininkai iš Microsoft ir Vašingtono universiteto skelbia apie naują ekranų technologiją vadinama „teleskopiniu pikseliu„. Šio technologijos šviesos skverbtis siekia 36%.

Kiekvienas pikselis yra sudarytas iš dviejų vienas priešais kitą esančių veidrodžių. Pirmas veidrodis gali keisti savo formą, dėl suteikiamos įtampos.

Žiūrim į viršutinį paveiksliuką ir bandom suprasti kaip veikia 🙂

a) Kai pikselis „išjungtas“  abu veidrodžiai yra išsidėstę lygiagrečiai ir atspindi visą ateinančią šviesą atgal į šviesos šaltinį.

b) Kaip pikselis „įjungtas“ pirmas veidrodis pakeičią formą į parabolę ( “bliudą”)  ir nukreipia šviesą link antrojo veidrodžio. Antrasis atspindį šviesą, kuri praeina per ertmę esančią pirmame veidrodyje ir patenka į ekraną.

Kiekvienas pikselio diametras yra 100 µm. Bandymų metu „teleskopiniai pikseliai“ pasiekdavo 36% šviesos perdavimą, tačiau simuliacijos parodė jog patobulinus technologiją rodiklis gali pasiekti ir 56% . Tai leistų pavyzdžiui nešiojamo kompiuterio baterijos 5 valandų darbo laiką prailginti 45 minutėmis nemažinant ekrano šviesumo.

Pikselio reakcijos laikas siekia 0.625 ms, tačiau išliekas viena problema – konstrastas. Naudojant nepoliarizuotą šviesą jis buvo 20:1, nors simuliacijos rodo jog galima pasiekti 800:1.

[via: New Launches ]

css.php
Bear