Pateikdami medžiagą naujienų portalams rizikuojate netekti autorinių teisių į ją

delf2

Jeigu sugalvosite savo tekstu pasidalinti su tauta pasinaudodami interneto portalų siūlomomis rubrikomis pagalvokite ar verta, nes blogiausiu atveju pagal taisykles autorinės teisės iškart perleidžiamos portalui, bet už informacijos tikrumą būsite atsakingi vis tiek tik Jūs.

Pradedu nuo populiariausio naujienų portalo Lietuvoje delfi.lt rubrikos „Delfi pilietis“.

4.2 jei 4.1 punkte nurodytas patvirtinimas pasirodys melagingas, autorius įsipareigoja atlyginti DELFI visus nuostolius (taip pat ir išlaidas teisinei pagalbai), kylančius tretiesiems asmenims pateikus DELFI reikalavimus ir / arba vykdant šiuos reikalavimus.

Taigi, jeigu patalpinsite ne savo medžiagą arba joje bus neteisingų faktų ir kažkas paduos Delfi į teismą ,visą žalą reikės atlyginti Jums.

5.1 Nuo medžiagos perdavimo DELFI, autorius suteikia DELFI teisę savo nuožiūra įgyvendinti visas autorių teises į medžiagą (taip pat ir platinti, versti, apdoroti, atvirai pateikti, eksponuoti, perduoti medžiagą bei daryti jos kopijas, įtraukti medžiagą į rinkinius) iki autoriaus teisių galiojimo pabaigos visame pasaulyje;

5.4 išpublikavus medžiagą DELFI portale, autorius turi teisę naudoti išpublikuoti medžiagą (taip pat ir platinti, versti, apdoroti, atvirai pateikti, eksponuoti, perduoti medžiagą bei daryti jos kopijas, įtraukti medžiagą į rinkinius ir pridėti prie medžiagos kitų autorių medžiagą, keisti medžiagą ir / arba jos pavadinimą) tik gavęs iš DELFI raštišką sutikimą.

6.1. DELFI nemoka autoriams už medžiagos publikavimą ir už autoriaus teises, nurodytas 5 sąlygų punkte

Delfi gali Jūsų medžiagą išleisti knygos pavidalu ir visą pelną pasiimti sau. Tuo tarpu Jūs norėdami medžiagą publikuoti turėsite gauti Delfi leidimą.

15min.lt „Įkrauk“ rubrika.

Taip pat skaitytojas įsipareigoja kompensuoti, bet kokius nuostolius, kuriuos patirs UAB „15min“ tretiesiems asmenims pareiškus pretenzijas jai, ar kitiems asmenims dėl tų trečiųjų asmenų teisių pažeidimų, susijusių su skaitytojo pateikta medžiaga bei informacija

Kaip ir Delfi atveju turėsite atsakyti už bet kokią žalą kurią portalui padarys Jūsų talpinama medžiaga.

Siųsdami ir skelbdami bet kokią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones) į UAB „15min“ bendrovės portalą „15min.lt“, Jūs suteikiate UAB „15min“ ir UAB „15 minučių“ (toliau – Bendrovėms) autoriaus teises į visą šią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones). Bendrovės neprivalės atlyginti šios

informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių) pateikėjui. Bendrovės gali atkurti, platinti, skelbti, publikuoti portalo „15min.lt“ puslapiuose paskelbtą informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones), nurodydama autoriaus vardą taip, kaip yra paskelbta. Jokie tretieji asmenys neturi teisės naudoti informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių), paskelbtos portalo „15min.lt“ puslapiuose be UAB „15min“ ir/arba UAB „15 minučių“ raštiško sutikimo.

Autorinės teisės taip pat pereina 15min.lt be atlygio ir norėdami publikuoti medžiagą kitur turėsite gauti leidimą.

Lrytas.lt „Bendraukime“ rubrika

Už pažeistas trečiųjų asmenų teises atsakingas būsite jūs. Jūs taip pat būsite atsakingas tuo atveju, jeigu jūsų atsiųsta ir paskelbta medžiaga (tekstinė ar vaizdinė) teismo bus įvertinta kaip trečiųjų asmenų šmeižtas ar garbės ir orumo, ar teisės į privatų gyvenimą pažeidimas.

Kaip ir su prieš tai buvusiom rubrikomis už informaciją atsakote tik Jūs.

Turime teisę, mūsų požiūriu, geriausius tekstus skelbti pagrindinėje portalo lrytas.lt dalyje, išlaikant jūsų autorystę.

Autorinės teises siunčiant medžiagą lieka Jums.

Balsas.lt „Lankytojų balsas“ rubrika. Taisyklių nepavyko rasti.

Alfa.lt „Reporteris“ rubrika.

Užpildę formą suteikiate Alfa.lt neišskirtinę teisę be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą

Alfa.lt pateikus medžiagą gauną teisę ją publikuoti neatlygintinai, tačiau autorines medžiagos teises vis tiek lieka Jums.

Išvados

Įvertinus taisykles apie autorines teises bei portalų populiarumą geriausia savo medžiagą talpinti lrytas.lt „Bendraukime“ rubrikoje.

css.php
Bear