Žurnalistas – žmogus rašantis apie tai ko nesupranta

Mokslininkai netoli žemės aptiko tris milžiniško dydžio ateivių kosminius laivus - 15min.lt_1317154312853

15min.lt  dažnai giriamas už operatyvumą, dizainą, nešališkumą, tačiau čia pateiksiu pavyzdį kaip gimsta straipsniai pasinaudojus nepatikimais šaltiniais ir net nepasidomėjus plačiau apie ką rašoma.

Atsiprašau, kad pranešu neoperatyviai, bet tai nekeičia fakto, kad 15min.lt portale rugsėjo 27 dienos vėlyvų vakarą pasirodė straipsnis apie amžiaus įvykį – „Mokslininkai netoli Žemės aptiko tris ateivių kosminius laivus“.  Greit atsirado komentarų apie tai, jog tai tėra melaginga naujiena su tai įrodančiomis nuorodas. Redakcija komentarus perskaitė ir paredagavo straipsnį, bei pakeitė pavadinimą į  „Paneigta, kad mokslininkai netoli Žemės aptiko tris ateivių kosminius laivus“.

Toliau dar linksmiau, straipsnyje rašoma, jog:

SETI skubiai išplatino paneigimą. Vyriausiasis astronomas Dr. Sethas Shostakas teigia, kad išvadas paskelbęs mokslininkas SETI nedirba.

Ta nuoroda dabar neveikia, bet  paneigimas pasiekiamas kita nuoroda. Seti.org įraše(paskelbtame sausio mėnesį) įdėta nuoroda į melagingos žinios šaltinį pravda.ru. Žinia rusų publikuota 2010 gruodžio 22 dieną.

Taigi 15min.lt skelbė melagingą žinią kuriai vos ne metai laiko, ir dar bandė sudaryti įspūdį, jog naujiena buvo paneigta seti.org netrukus po publikacijos.

css.php
Bear