Firefox plėtinių apžvalga #2 [ką naudoju pats]

Radiocool.LT Firefox

Šį kartą sąrašiukas Firefox plėtinių, kuriuos naudoju pats.

Adblock Plusreklamų blokavimui. Tiesa, kartais išsijungiu ir man jo netrūksta 😀 Bet tučtuojau įsijungiu kai pradeda lįsti labai erzinančios flash reklamos. Dar papildomai esu įsidiegęs Element Hiding Helper su kuriuo patogiau susikurti reklamų blokavimo taisykles.

Alexa Sparky – prieštaringai vertinamas plėtinys, kadangi renka informaciją apie varotojo lankomus adresus. Tačiau aš jį naudoju, nes smalsu žinoti kokia populiari yra lankoma svetainė.

alexa 

Better Greader – patobulina Google Reader. Aš dabar negalėčiau išgyventi be “preview” funkcijos, kai galima peržiūrėti puslapį tam pačiam Reader lange. Ypatingai praverčia kai svetainė pateikia RSS tik su ištrauka.

Greader   

Cooliris – seniau vadinosi PicLens. Naudoju retai, bet naršyti video ar nuotraukas 3D erdvėje per visą ekraną tikrai smagu :)   

Customize Google – daugybe nustatymų susijusių su Google. Google suggest funkcija paskutiniu metu kažko neveikia, bet užtat smagu, kai kai nauji Google paieškos rezultatai užsikrauna į to paties puslapio apačią ir nereikia rinktis 2,3,4… 🙂

Video DownloadHelper  – populiariausias Firefox plėtinys šiuo metu ir geriausias būdas  „vogti“ flash video 🙂 Jis irgi mano numilėtinis, kadangi „stengiasi“ atsiųsti video iš visų svetainių, o ne tik iš tam tikrų populiarių kaip kiti plėtiniai. DownThemAll! – skirtas „jamti“  🙂 Naudoju kai reikia atsiųsti didesnės apimties failus, pvz.: programas, arba bet ką kai gamyklis Firefox siuntiklis lėtai dirba.

Fire.Fm – ir JetAudio pas mane paleidžiamas vis rečiau ir rečiau 🙂

Firebug – naudingas įrankis web kurėjams, bet praverčia ir man 🙂 Ypatingai smagi funkcija rodanti kaip greitai kraunasi puslapio elementai.

Fire Bug

Flag Fox – rodo vėliavą šalies kurioje yra lankomos svetainės serveris.

flagFox  

Taip, ten Ukrainos vėliava 🙂

GreaseMonkey – dabar jame neradau nei vieno skripto puslapių išvaizdai ar funkcionalumui keisti. Reiktų paieškoti. Vieną ką tik radau, leidžia ieškoti filmo atsisiuntimui tiesiai iš imdb.com 😀

Lietuvių rašybos tikrinimo žodynas – įdomu ką jis daro? 😀

Live Page Rank – rodo svetainės Page Rank, vieną iš rodiklių parodantį įtakingumą Google paieškoje.

image

NoScript – blokuoja JavaScript ir dar daugiau. Su juo naršysite greičiau(nekraunama didžioji dauguma reklamų), saugiau. Tiesa, kartais pradžioje nervina, jog nerodo flash video, bet tereikia įjungti java sript atitinkamai svetainei.

PageToStyleTab – nudažo kortelių auseles, pagal puslapių fono spalvą 🙂 Keliaujam į viršų, pasižūrim į paveiksliuką ir suprantame apie ką aš 😀

Personas – leidžia pakeisti temą(tiksliau spalvą) neperkraunant naršyklės iš tam tikro sąrašo. Aš naudoju Groovy Blue, kaip ji atrodo galite pamatyti vėl pasižiūrėję į paveikliuką viršuje, beje jis pasididina paspaudus ant jo 😉

PrintPdf – išsaugo puslapį PDF formatu.

ReadItLater – padeda atsidėti skaitinius vėliasniam skaitymui. Naudoju laiks nuo laiko 🙂

ScrapBook – organizuotai išsaugo puslapius į kietajį diską. Vėliau netgi galima atlikti paiešką tarp jų. Žinokite praverčia šis plėtinys, nes kartais nuorodos mėgsta nebeveikti, kai jų labiausiai reikia.

ScreenGrab – išsaugo puslapio (ar dalies) kopiją png formatu. Mano tikrai naudojamas plėtinys 🙂

StumbleUpon – O jūs galvojote, jog visa tai auga ant medžių ? 😀

Ubiquity -  apie šį plėtinį rašiau.  Dažniausiai naudojuosi TinyURL funkcija.

Yet Another Smooth Scrolling – leidžia keisti kai kuriuos pelės ratuko parametrus, ir taip jį reguliuoti kaip slinks puslapis našyklėje. Yra tris parametrų rinkiniai.

image

css.php
Bear