Ilgesnėmis nei 10 dienų orų prognozėmis verta tikėti tiek kiek ir horoskopais

high_abs_distance_line

Kai kurios orų prognozių svetainės dabar sugeba prognozuoti net 30+ dienų į priekį. Tačiau tos prognozės nevertos pasitikėjimo, nes jau prognozuojant daugiau nei savaitė į priekį, orų prognozės pradeda labai klysti.

(Grafikuose temperatūros skirtumas pateiktas Farenheitas, kad jis būtų Celsijais reikia dalinti iš ~2.)

Vienas duomenų analizės entuziastas kaupė accuweather.com prognozes bei informaciją apie realų orą 195 dienų laikotarpyje. Kaip matosi iš pirmo grafiko, kur Y ašyje – vidutinė temperatūros paklaida, o X – prieš kiek dienų ji buvo prognozuota. Mėlynas grafikas yra paklaida nuo vidutinės istorinės temperatūros, raudonas – paklaida nuo prognozės. Geltonas grafikas įvertina prognozės stabilumą ir jeigu viena dieną prognozė visiškai nepataikė, tai tolimesnio laiko prognozės ignoruojamos.

Kaip matote pagal grafiką norint sužinoti temperatūrą toliau į priekį nei savaitė reikia žiūrėti ne į prognozę, o į tiesiog istorinį temperatūros vidurkį. Buvo palygintos ir kritulių prognozės. Įdomu, jog lietingos dienos gali būti stabiliai prognozuojamos tik dvi dienas prieš.

Dar viename tyrime temperatūros prognozė buvo sekama 30 dienų.

WeatherForecast3-EN

Kitos dienos prognozės didžiausia paklaida buvo 2,5 °C. 5 dienų prognozės 5°C. O 10 dienų prognozė sugebėjo prašauti ir 8,5 °C.

css.php
Bear