Kiek mokėtumėte už naujienų portalą be reklamų?

CEK05xjW0AA-25Q.jpg large

Į šį klausimą kai kurie atsakytų „niekad nemokėsiu, nes reklamas blokuoju, nėr prasmėsƒ“. Iš pirmo žvilgsnio atrodo taip, bet reklama įneša blogybių ir netiesiogiai.

Naujienų portalas gauna pelną už kiekvieną jame patalpinto reklaminio skydelio paspaudimą ir/ar 1000 parodymų. Todėl portalai norėdami norėdami padidinti pajamas iš reklamos vilioja skaitytojus atversti kuo daugiau portalo puslapių.  Taip atsiranda straipsniai su vadinamomis „Clickbait“ antraštėmis. Antraštės verčia atsidaryti straipsnį, nes jos suintriguoja, nors esmė puikiausiai tilptų pačioje antraštėje. Dėl didesnio atvertimų skaičiaus portalas suinteresuotas publikuoti kuo daugiau straipsnių, nesvarbu ar kokybiškų ir prasmingų.

Kitas dalykas kuris lietuviškuose portaluose pastebimas retai tai straipsnio skaidymas į puslapius. Kartais būna į puslapį telpa vos kelios pastraipos ir jas perskaičius tenka spausti ir atsiversti kitą puslapį. Tai vėl daroma dėl reklamos parodymų kiekio didinimo.

Nors ir yra priemonių blokuoti akivaizdžią reklamą tačiau lieka paslėpta. Vienas pavyzdys tai straipsniai apie padangas. Juose kalbinami padangų prekiautojai nurodant įmonių pavadinimus. Juk įmonių pavadinimai nėra būtini, jeigu dalinami bendri patarimai apie padangas, ar ne? Į tai nebūčiau atkreipęs dėmesio, jeigu ne LRT reportažai kuriose nurodoma kalbinamo žmogaus pareigos ir įmonės veikla, bet ne įmonės pavadinimas.

Taigi jeigu naujienų portalai gautų pajamas iš prenumeratorių, ne tik reklamos nebadytų akių, bet ir straipsniai būtų kokybiškesnis, nes neliktų motyvacijos pigiais būdais didinti puslapių atvertimų skaičių ir talpinti paslėptą reklamą.

Taigi aš Jūsų noriu paklausti kiek sutiktumėte mokėti kas mėnesį už vieną naujienų portalą be reklamos. Nesitikiu didelių skaičių, visgi mes dar tik protinamės už skaitmeninius produktus mokėti pinigus.

Iliustracijos šaltinis

css.php
Bear