Livescribe Echo protingas rašiklis [video]

image

Rašikliai sugebantys atpažinti tekstą ir perkelti jį skaitmeninį formatą tikrai nėra naujovė, bet šis rašiklis sugeba daugiau.

Juo rašoma ant specialaus popieriaus kuriame yra atspausdintas unikalus taškų tinklelis. Rašiklyje įmontuota kamera analizuoja tą tinklelį ir taip nustato rašiklio poziciją popieriuje bei jo judėjimą.

Rašiklio stiprybė tai, jog jis turi mikrofoną, tad rašant tekstą, braižant brėžinius galima tai komentuoti. Garsas drauge su brėžiniais yra išsaugomas, bet kas svarbiausia garsas ir „rašalas“ yra susietas, tad rašikliu bakstelėjus ties konkrečia teksto ar brėžinio vieta grojamas komentaras kuris vyko rašant toje vietoje. Vaizdinis ir garsinis įrašas gali būti įkeltas internetą ir ten publikuojamas.

Kūrėjai gali kurti savo programėles rašikliui. Yra sukurta skaičiuotuvo programa, kai skaičiavimo veiksmai įvedami tiek rašant, tiek baksnojant ant popieriaus lapo atspausdintus klavišus. Atsakymas pateikiamas rašiklio ekrane. Vertimo programa leidžia išversti parašytus žodžius vertimą pateikiant tiek ekranėlyje tiek garso forma. Iš pramoginių programų – pianinas, kurio klavišus pats vartotojas nupiešia ant popieriaus.

Livescribe Echo pigiausia 4 GB talpos versija kainuoja 130 USD.

[via: Domantas Jackūnas ]

css.php
Bear