Pasigamink pats : Logoperiodinė UHF antena II dalis : Stiprintuvas

P1020292

Pasigaminus anteną savomis rankomis ji gana sėkmingai rodė, kol persikėliau gyventi į kitą kambarį, ten deja iškišus ją pro langą tv transliacijos dažnai trūkinėdavo, žiūrėti nesikeikiant būdavo neįmanoma.

Sumąsčiau jog pabandyti pasijungti stiprintuvą, kaip būna lenkiškose antenose. Namie turėjau keletą į lenkišką anteną dedamų stiprintuvų, išsirinkau vieną atsitiktinai 🙂

Stiprintuvo plokštelę reikėjo šiek tiek paruošti t.y. išlituoti ferito žiedą su vijomis atliekantį simetrizatoriaus funkciją, tai atlikus galima prijungti kabelius.

stiprintuvas

Truputis paaiškinimų:

  1. Išlituoti feritoį žiedą su vijomis
  2. Čia prilituosime kabelio ateinančio iš antenos vidurinė gyslą
  3. Nuo šio plotelio reiktų nugramdyti žalią izoliatorių, tai padarius turėtų matytis varis, prie kurio prilituosime kabelio šarvą.
  4. Tiesiog iš čia ateina kabelis iš antenos.
  5. Iš čia išeina kabelis į tiunerį

Viską atlikus plokštelė atrodo taip:

stiprintuvas2

Atidesni pastebės jog kabelio gyslą prilituotą ne ten kur nurodžiau pirmai. Išties pradžioje buvo prilituota kaip ir instrukcijoje, tačiau gyslą pasikėlė ir nuplėšė takelį, tad teko prilituoti ties SMD kondensatoriumi.

Antenos stiprintuvas maitinamas per specialų 12V šaltinį(su lenkiška antena irgi būna)

stiprintuvas3

Nekantravau išbandyti patobulinta logoperiodinę anteną, ir buvo smagu pamatyti jog mano idėja pasiteisino 🙂 Dažnį su lietuviškais kanalai rodė žymiai geriau. Dar smagiau buvo tai, jog dabar galėjau matyti visų 4 siųstuvų transliuojamas programas(aišku tik nekoduotas), nors anksčiau „pagaudavau“ tik 2 siųstuvus.

Tą progą įrašiau skaitmeninės TV transliuojamos programos ištrauką  (DVB-T h.264 *.ts sample)

Top Gear – Tango TV 22MB

Neseniai aptikau jog nauja WinfastPRV 2.0.3.10 beta versija palaiko h.264 , t.y. rodo lietuvišką skaitmeninę tv be jokių papildomų triukų. Su programa būna Arcsoft h.264 kodekas. Tai ypač džiugu skaitmeninių Leadtek tv tiunerių savininkams(aš vienas iš jų), nes dabar bus galima ir matyti vaizdą, ir naudotis distanciniu pulteliu 🙂

O čia video kaip persijunginėja kanalai 🙂


Watching DVB-T in Kaunas on WinFast PRV DTV2000h from Radiocool on Vimeo.

css.php
Bear