USB prievadų išvedimas į išorę (USB prievadų skaičiaus didinimas)

USB

Įprastas sprendimas pritrūkus USB prievadų įsigyti USB šakotuvą(hub). Tačiau jie turi keletą trūkumų.

Į šakotuvą pajungti USB įrenginiai dalinsis vienu maksimaliu greičiu(USB 2.0 – 480 Mbits).

41dF6v NiEL._SS500_

 

Didesnė bėda tai maitinamo srovės dalybos. Vienas USB prievadas gali atiduodi 500 mA, šakotuve ši srovė teks keliams prijungtiems įrenginiams, tad esant daugiau įrenginių jie gali neveikti, štai kodėl šakotuvai su daugiau lizdų turi atskirą maitinimą.

Taip pat kai kurie USB įrenginiai gali neveikti būdami prijungti šakotuve, o ne tiesiogiai.

Žinoma, gali būti, jog Jums USB šakotuvai veikia be jokių problemų.

Kitas būdas pasididinti USB prievadų skaičių, tai pasinaudoti PCI USB praplėtimais.

41uP45mnPPL._SS500_ 

Manau geriausias iš būdų, jei turite laisvą PCI lizdą, tačiau jis man nepatiko, nes visi nauji USB  prievadai būtų PC gale.

9-Pin Card Reader

(foto rasta)

Pagrindinėje plokštėje esančius USB prievadus gali suskirstyti į dvi kategorijas, tai jau paruošti naudoti lizdai galinėje panelėje ir plokštėje esančios USB jungtis(headers) (žiūrėti foto). Nuo šių jungčių pajungti kabeliai eina į kompiuterio priekinėje panelėje  esančius USB lizdus. Vienas toks „USB header“ = 2 USB prievadai.

Mano situacija. Plokštėje yra dvi USB jungtis(header), viena panaudota, tačiau iš tų dviejų prievadų dėl lūžusio lizdo priekyje veikia tik vienas. Todėl šiandien nusprendžiau susigražinti 1 prievadą atgal 🙂

Visam tam reikalui reikia USB lizdo, USB kabelio ir 4 kontaktų kištuko. Šįkart nesiorientavau į kainą ir už 7 litus nusipirkau 3 m ilgio USB prailgintoją, tam kad gaučiau pirmus du komponentus.

 P1010047

USB kabelis deja buvo ne su pintais laidais, tad ne toks atsparus trukdžiams, tiesa aš pats kaltas, jog nepasižiūrėjau ar prie kabelio nurodyta USB 2.0, tačiau paguodė tai, jog laidai buvo paženklinti pagal standartą

image

Tad teliko susirasti pagrindinės plokštės dokumentacijoje USB jungties išvadų reikšmes ir prilituoti laidus prie atitinkamų lizdo kontaktų.

image

Šarvas lituojamas jungiamas prie GND tik „host“ t.y. kompiuterio pusėje.

 P1010049 P1010050

Tiesa, nepamirškite pasižymėti kurioje pusėje yra +5 V ar GND laidas, nes paskui teks spėlioti jungiant jungtį ant USB lizdo.

P1010053

Štai pajungiau kabelį, deja nelabai daug vietos fotografavimui, tai gavos beveik beprasmė nuotrauka.

Viskas veikia, greitis lyg dėl prastesnio kabelio nekrito.

css.php
Bear