Pasirodė Firefox 4.0 beta 1

Firefox 4.0 beta 1 

Firefox 4.0 beta

Taigi pagaliau pasirodė pirmoji Firefox 4.0 beta versija, kaip teigia kūrėjai išvaizda dar nėra išbaigta ir gali trūkti kelių komandų.

Pirmiausiai į akis krinta dizaino pokyčiai, kurie beje pirmiausiai diegiami Windows OS, kitos OS pokyčių sulauks vėliau. Naršyklė palaiko Windows Aero ir turi permatomumo efektą. Kortelės pagal nutylėjimą iškeltos į viršų, vietoje įprasto meniu atsirado Firefox mygtukas.

Firefox meniu button

Tam kad naršymui būtų daugiau naudingo ploto pagal nutylėjimą išjungta adresyno juosta kurią pakeitė adresyno mygtukas.

 Firefox bookmarks

Pasikeitė ir papildinių (add-ons) tvarkyklė, nuo šiol ją galima atsidaryti kaip bet kurį puslapį į naršyklės adreso laukelį įvedus about:addons.

Firefox 4.0 addons manager

Palaikomas WebM formatas, todėl dabar bus galima su Firefox žiūrėti Youtube HTMl5 video.

image

Gaila, tik kad neveikia normalus žiūrėjimo per visą ekraną režimas, nors Firefox jį ir palaiko jau nuo 3.6 versijos, bet kadangi Chrome nepalaiko…

Kas turėtų patikti atsidariusiems daug kortelių, tai kortelių paieška tiesiog adreso juostoje.

image 

Kaip ir Firefox 3.6.4 versijoje dėl stabilumo įskiepiai kaip Adobe flash iškelti į atskirą procesą, tad jiems lūžus pati naršyklė nelūžta.

Mozilla iš beta versijos vartotojų nori sulaukti atsiliepimų, tad šiose versijose bus atgalinio ryšio mygtukas.

image

Šypsenėlės pasiskintos iš Microsoft Office 2010 beta. Paspaudus tiesiog nukreipiama į puslapį kuriame galima įvesti teigiamą ar neigiamą atsiliepimą.

image

Taip pat yra integruotas Mozilla Test Pilot kuris renka informacija apie vartojo naršymo įpročius, vėliau surinktus duomenis galima priduoti arba ne. Ši informacija padės vystyti Firefox 4.0.

image

Pabaigai siūlau pažiūrėti filmuką apie naują Firefox 4.0 beta 1 vartotojo sąsają.

Daugiau informacijos Mozilla tinklaraštyje.

css.php
Bear