Samsung Galaxy S II – dvigalvis pagalbininkas

samsung-galaxys-s2

Samsung Galaxy S 2 – vienas galingiausių Android(2.3)  išmaniųjų telefonų rinkoje. Šis turi  dviejų branduolių 1,2GHz ARM Cortex-A9 procesorių, 1 GB RAM, 10,8 cm įstrižainės 480 x 800 raiškos Super AMOLED ekraną ir daugiau. Mažiausia kaina Lietuvoje 1800 litų.

Dizainas

Priekis primena iPhone4, ir yra padengtas „Gorilla Glass“, bet kadangi pažadėjau gražinti telefoną sveiką stiklo atsparumo nebandžiau. Priekyje yra 3 meniu mygtukai, vienas iš jų Home yra fizinis, kiti du yra lietumui jautrūs su pašvietimu kuris atsiranda liečiant ekraną ar tuos pačius mygtukus.

P1020564

Metalinėse telefono kraštinėse yra USB jungtis, 3,5 mm audio jungtis, išjungimo bei garso reguliavimo mygtukai. Mygtukai yra toje pačioje vietoje tik priešingose telefono kraštuose, tad priklausomai nuo laikymo pozicijos spaudžiant išjungimo mygtuką nenorom nusispaudžia ir garso mygtukas.

Nors telefonas ir plonas (8.5 mm) po juokingo plonumo (0,7 – 2mm) dangteliu slypi išimamas 1650mAh talpos akumuliatorius. 

P1020565

µSD kortelę blokuoja akumuliatorius, tad jos pakeisti/išimti neišjungus telefono neįmanoma.

Ekrano nuotraukos

Deja jos visos darytos su fotoaparatu, kadangi neradau Android programėlės kuri veiktų be „root“ teisių. Ir labai keista, jog Google įleidžia į Android turgų programas kurios reikalauja „root“. Matyt visai netikrina ką įsileidžia. Yra kitas būdas gauti ekrano nuotraukas, bet tingėjau vargintis.

Ekranas

Viską apie ekraną  pasako, jog jis yra AMOLED, tokiame ekrane tokie video atrodo įspūdingai.  Raiškos ir ekrano dydžio derinys lemia, jog horizontaliame režime naršyklėje beveik galima skaityti straipsnius nenaudojant didinimo matant visą puslapio plotį.

P1020558

P1020559

Perspėjimai (notifications)

P1020556

Patraukus už ekrano viršaus Android OS atsiranda įspėjimų.pranešimų langas. Jame yra 5 aiškūs mygtukai skirti greit išjungti/ įjungti tam tikras funkcijas. Kas netilpo perkelta į meniu atsirandanti ilgiau paspaudus išjungimo/rakinimo mygtuką.

radiocool.lt

Nepatiko, jog mobilaus interneto įjungimo mygtukas yra nugrūstas į ne taip patogiai pasiekiamą meniu, kai tuo tarpu retai naudojami Bluetooth ir Auto rotation mygtukai yra  notifications zonoje.

Jeigu programai yra reikalingas internetas ir jis yra išjungtas tiesiog pasirodys pranešimas apie tinklo klaidą, o dialogo su pasiūlymu įjungti 3G ar Wifi nebus.

Darbastalis

P1020572

Samsung Galaxy S 2 turi 7 darbastalius į kuriuos galima prisikrauti įvairiausių widget ar nuorodų į programas ar kontaktus. 4 apatinės nuorodos išlieka  keičiant darbastalius ar įėjus į programėlių sąrašą.

Motion

Telefonas turi 4 judesio gestus:

 • Apvertus telefoną išjungiamas garsas
 • Verčiant telefoną galima kontroliuoti priartinimą naršyklėje ir nuotraukose
 • Darbastalio redagavimo režime elementus galime perkelti į kitą darbastalį tiesiog judinant telefoną
 • Balso komandos aktyvuojamos patapšnoju per telefoną. Tai turėtų praversti kai telefonas yra įtaisytas laikiklyje automobilyje.

Telefonas

Pati telefono funkcija turi dvi naudingas funkcijas, kurios yra privalomos kiekvienam šiuolaikiniam mobiliajam telefonui:

 • Juodasis telefonų  sąrašas kuriems atmetami skambučiai
 • Skambučio atmetimas ir  SMS siuntimas. Kaip jis veikia video žemiau.

Balso komandos

Telefone yra galimybė valdyti telefoną balsu. Galima ne tik skambinti pašnekovams, bet ir rašyti jiems žinutes ar kurti užrašus. Tiesa yra du trūkumai. Didžiausias, jog atpažįstama tik anglų kalba, ir balso atpažinimui reikalingas internetas.

Man visgi smalsu buvo išbandyti balso atpažinimą, nors jis kartais ir veikdavo nekorektiškai, bet vis tiek nustebino, jog atpažįstami mano bambėjimai anglų kalba.

USB sąsaja

Vienas dalykas kuris erzino, tai kad pajungus telefoną prie USB kabelį prie PC, jei nebūdavo atidarytų programų įsijungdavo Samsung Kies USB režimas. Tai režimas skirtas duomenų apsikeitimui tarp telefono ir telefono tvarkyklės kompiuteryje. Šio režimo metu negalima naudotis telefono funkcijomis, kompiuteryje atsiranda telefono diskas, bet su apribojimais. Negalima pervadinti failų galūnių, galima vienu metu kopijuoti į telefoną tik vieną failą. Atidarant failą šis visų pirma perkopijuojamas iš telefono į kompiuterį.

Samsung Galaxy S II palaiko ir normalų „Mass storage device“ režimą. Jo metu telefonas vidinė atmintis pasiekiama kaip išorinė flash atmintinė. Tačiau, įjungti šį režimą yra nepatogu. Reikia eiti į telefono nustatymus prieš tai atjungus USB kabelį. Spausti režimo įjungimo mygtuką, pajungus kabelį mygtuką spausti dar kartą.

Išmanusis telefonas komplektuojamas su iki 32GB vidine flash atmintimi. Mano bandytas modelis turėjo 16 GB atmintį.

Atminties greičio testas.

galaxy_S2_flash

Kies Air

Kies Air leidžia iš kompiuterio valdyti telefoną per Wifi, be jokios papildomos programinės įrangos tiesiog iš naršyklės(su Java papildiniu). Tereikia, jog kompiuteris ir išmanusis telefonas būtų tame pačiame Wifi tinkle.

kies

Naršyklėje įmanoma klausyti muzikos iš telefono, rašyti/skaityti SMS ir net žiūrėti telefone esančius video. Tiesa, tam naudojamas Quick time grotuvas ir video prieš žiūrėjimą atsiunčiamas, tad tenka palaukti prieš pradedant žiūrėjimą.

mov1

Video  grotuvas

Grotuvas palaiko wmv, .avi,.mp4, mkv video failus iki 1080p raiškos. Tokie formatai kaip  mov, ts, mts nėra palaikomi, tad pilnaverčiu grotuvu telefonas netaps, tuo labiau, kad neturi HDMI išėjimo.

Grotuvas palaiko išorinius subtitrus *srt formate, tai turėtų patikti anime fanams.

Grotuvas atsimena, ne tik ties kuria vieta baigtas žiūrėti video, bet ir žalia juostele parodoma kiek video yra peržiūrėta.

Grotuvo testas žemiau:

Ties 3:15 video pastringa, nes momentinis bitrate šoka iki 100 mbps, kas atrodo yra per daug telefonui.

Telefone pasigedau stereo garsiakalbių.

Klaviatūra

Nors ir naudodamas Nokia N900 esu pripratęs prie fizinės klaviatūros tekstas lengvai rinkosi ir ant Samsung virtualios. Matyt dėl didesnių atstumų didesnės įstrižainės ekrane. Klaviatūroje galima įsijungti lietuvių kalbą. Taip pat galima rinktis įsijungti tradicinę 3×4 klaviatūrą, tiesa nematau jokio tikslo. Yra ir galimybė atpažinti rašyseną.

P1020577

Yra ir Swipe palaikymas, tiesa ten jau nėra lietuvių kalbos.

Kamera

Svarbiausia priežastis kodėl pasiėmiau bandyti šį telefoną tai 1080p filmavimo galimybė. Be jos galima daryti ir 8 MP raiškos nuotraukas su trijų LED blykste. Tarp fotoaparato funkcijų yra veidų atpažinimas ir šypsenų detektorius, kuris fotografuoja tik kai žmogus šypsosi.

Kameros video pavyzdžiai žemiau:

Originalūs video:

 1. http://www.mediafire.com/file/srxigg0w1wgx5bo/video-2011-06-08-11-17-55.mp4
 2. http://www.mediafire.com/file/tvuqe3qlhcj856w/video-2011-06-08-11-26-15.mp4
 3. http://www.mediafire.com/file/wxd340brz5hjtuj/video-2011-06-08-11-29-42.mp4
 4. http://www.mediafire.com/file/t3x8y03zth5zd23/video-2011-06-08-12-03-12.mp4
 5. http://www.mediafire.com/file/9jsfkd8rx21t6j0/video-2011-06-08-12-06-35.mp4
 6. http://www.mediafire.com/file/7n4pj7r74duz27d/video-2011-06-08-12-02-36.mp4
 7. http://www.mediafire.com/file/oywdpynfnn14bnw/video-2011-06-08-12-04-12.mp4

Beje filmuojant pastoviai veikia autofokusas.  Pasigedau tik dedikuoto kameros mygtuko.

Išvados

Samsung Galaxy S II  man patiko, veikia greitai ir sklandžiai. Visada su savimi turėti 1080p raiškos kamerą yra šaunu. Tačiau iki svajonių telefono trūksta HDMI jungties, dedikuoto kameros mygtuko, LED įspėjančio apie praleistus skambučius/SMS. Telefoną naudojant ilgiau išlįstų gal ir daugiau trūkumų, tačiau pirmas įspūdis yra geras.

Papildyta

Atrodo visgi galima telefoną pasijungti prie TV per HDMI, bet tam reikia specialaus Samsung MicroUSB į HDMI adapterio.

Deja, tik dabar radau, bet su Samsung Galaxy S II galima daryti ekrano nuotraukas be papildomos programinės įrangos laikant Home ir Išjungimo mygtukus.

css.php
Bear