Turint reikiamą įrangą naujas BMW pavagiamas per mažiau nei 2 minutes [video]

image

Pagrindinis dalykas kuo pasinaudoja vagys tai OBD sąsaja. Ši automobilio salone esanti sąsaja naudojama automobilio diagnostikai ir su ja galima peržiūrėti automobilių sistemų klaidas, jutiklių duomenis, keisti įvairius parametrus kurie nepasiekiami iš automobilio panelės.  Per OBD galima ir pririšti naują  bevielį BMW raktą. Gamintojo aplaidumas, jog tai gali padaryti ne tik oficialūs servisai, bet ir bet kas. O kadangi tai sugalvota tuo atveju kai savininkas pameta raktą, ar jis nepataisomais sugadinamas priprogramuojant naują raktą nereikia senojo.

Prieš priprogramuojant naują raktą žinoma reikia patekti į automobilį. Vagys gali pasinaudoti radijo bangų blokatoriumi, automobilio savininkas galvos, jog per atstumą užrakino automobilį ir nueis toli nuo jo. Kitas destruktyvus būdas yra tiesiog išdaužti automobilio stiklą. Tokiu atveju turėtų suveikti smūgio detektorius, tačiau vaizdo įraše taip neįvyko, nes arba jo nebuvo, arba stiklas buvo sudaužytas švelniai.

Vakarų Europa yra automobilių vagių rojus, ir tų iš Lietuvos, nes ten draudimo bendrovės kitaip nei čia nereikalauja papildomų apsaugos priemonių draudžiant automobilį.

Kaip gali atrodyti rakto programavimas

Dar atsitiktinai radau video apie amerikieti mechaniką apie 2000 metus organizavusį automobilių vagystes, kol buvo sučiuptas manoma jis pavogė automobilių už kelis milijonus dolerių. Ir tada automobiliai būdavo nuvaromi per OBD sąsają atjungiant imobilaizerį.

[via: 1addicts]

css.php
Bear