Youtube vaizdo įrašų redaktorius

image

Jeigu vaizdo redagavimo poreikiai yra kuklūs ar kompiuteris nėra galingas, o įrašus talpinate Youtube galite išbandyti jų siūlomą vaizdo įrašų redaktorių.

Naudojant redaktorių galima apjungti įvairaus tipo medžiagą:

  • Savo paskyroje įkeltus vaizdo įrašus
  • Youtube esančius įrašus su Creative Commons licencija
  • Nuotraukas iš G+ paskyros arba kompiuterio
  • Youtube siūlomus garso takelius
  • Perėjimus tarp vaizdo segmentų
  • Tekstą.

Ši medžiaga dėliojama į laiko juostą, jungiant ją tarpusavyje.

Vaizdo įrašai

image

Paspaudus žirklių simbolį vaizdo įrašų segmentus galima skelti į dalis. Griebiant už segmento kraštų ir stumiant pelę vaizdo segmentas yra trumpinamas, o jeigu jis prieš tai buvo apkarpytas galima sugrįžti iki buvusio ilgio.

Vaizdo segmentams galima galima suteikti įvairius efektus:

image

image

image

Tekstas uždedamas per visą segmento ilgį.

image

Nuotraukos

 

image

Pagal nutylėjimą į laiko juostą įkelta nuotrauka tampa 5 minučių trukmės vaizdo įrašu. Trukmę galima keisti stumdant pele segmento kraštus. Nuotraukoms galima įjungti daugumą tų pačių efektų kaip ir vaizdo įrašams.

Audio

image

Garso takeliai nesiūlo daug redagavimo galimybių. Galima nustatyti jų garso lygį, taip pat sutrumpinti ilgį. Tiesa čia susidūriau su nesklandumais, sutrumpinus audio takelį nepavyko jo patraukti nuo laiko juostos pradžios ir perkelti į reikiamą vietą.

Perėjimo efektai

Youtube dabar siūlo 16 skirtingų perėjimo efektų. Gali keisti kai kuriuos jų parametrus bei perėjimo ilgį.

image

Tekstas

image

Yra 5 skirtingi teksto pasirinkai, iš jų 3 animuoti. Juos galima uždėti bet kurioje laiko juostos vietoje ir parinkti rodymo trukmę.

Kiti dalykai

Kadangi montavimas vyksta debesyje kiekvienas pakeitimas yra automatiškai išsaugojamas, tad vėl sugrįžus į video redaktorių viską rasite kaip buvo paskutinį kartą. Tiesa Undo funkcijos nėra.

Taupant resursus projekto video peržiūra grotuve pritaikius efektus yra mažos raiškos. Taip pat laikas nuo laiko pasirodo ir grotuvo klaidos.

Video redaktorius subalansuotas redaguoti jau ankščiau įkeltus vaizdo įrašus. Jeigu sugalvosite jį naudoti naujiems įrašams bus šiek tiek nepatogu, nes reikės vaizdo įrašą įkelti atskirai, taip pat nepamiršti padaryti tų video „unlisted“ arba „private“, tam kad prenumeratoriai nematytų įkeliamų šaltinių.  Taip pat tarkime redaguoti 1 GB failą, iš kurio po redagavimo liks 10% yra neefektyvu.

Naudojant įprastą programinę įrangą video redagavimui galutinėje stadijoje rodomas video failo gaminimo progresas bei numatomas likęs laikas, Youtube to nerodo.

image

 

Žemiau esantį video Youtube ruošė apie pusvalandį.

css.php
Bear