15 įrenginių kuriuos pakeitė/pakeis išmanieji telefonai

nokia3310

Norėjau sudaryti sąrašiuką daikčiukų kuriuos pakeitė/atstoja išmanieji telefonai, bet kad jau pamačiau Techradar sąrašiuką pasinaudosiu juo.

Skaitmeninis fotoaparatas

Kaip jau rašiau mobilių telefonų nuotraukų kokybė vis gerėja, atsiranda daugiau nustatymų fotografavimo režimų. Tuo labiau jei nuotraukas keliate į kokį Facebook, iš telefono su Wifi  ar 3G ryšiu tai padaryti tikrai paprasčiau nei iš fotoaparato.

Mi-Fi maršrutizatoriai

Tai tokie kurie turi savyje 3G modemą ir sugeba dalinti mobilų internetą per Wifi. Dabar taip sugeba tikriausiai visi išmanieji telefonai turintys Wifi palaikymą, kartais užtenka tik programos. Tik va jei jau telefonas dirba dalintojo režime, gerai jį būtų pajungti krautis.

Video kameros

Po truputi pradeda rodytis rinkoje išmanieji telefonai su 720p  filmavimo funkcija. Tik kadangi nėra optinio stabilizavimo reikia tvirtai laikyti kamerą, ar pasinaudoti trikoju. Be šio trūkumo yra ir privalumų, video galima montuoti pačiame telefone, ir tiesiai iš jo įkelti į internetą, ar pasinaudojus specialiomis programomis net paleisti vaizdo gyvą transliaciją į internetą.

Nešiojami projektoriai

Tokius jau galima sukti, bet matyt kol jie nebus dedami į telefonus masiškai teks palaukti tobulėjimo. Norėtųsi, jog telefonas neturėtų „pilvo“ , bet tuo pačiu galėtų suprojektuoti kelių metrų įstrižainės vaizdą.

Media grotuvai 

Tereiks į telefoną įsimesti HD filmą, ir pasijungti prie televizoriaus per HDMi jungtį.

MP3 grotuvai

Perkant MP3 grotuvą atskirai, jei tai ne koks iš pigiausių palyginus su išmaniuoju telefonu reikia tikėtis geresnės garso kokybės ir ilgesnio  akumuliatoriaus darbo. Na dar daugiau mygtukų valdyti muzikai. Jei reikia mažo daikčiuko muzikai klausyti MP3 grotuvas irgi gerai, visais kitais atvejais manau užtenka ir mobilaus telefono.

Nešiojami video grotuvai

Kadangi telefonas turi interneto ryšį, tai galima žiūrėti ne tik išsaugotus video, bet ir Youtube. Taip pat tikėtina, jog bus galima atkurti daugiau formatų nei kokiam kiniškam grotuve.

Skaitmeniniai nuotraukų rėmeliai

Jei reikia parodyti draugams nuotraukas nejungiant kompiuterio, mobilus tam tinka. Tačiau jei galvojate, jog Jūsų namus papuoš ant stalo esantis ir visad įjungtas skaitmeninis nuotraukų  rėmelis, teks pirkti tokį.

PDA

Jau išnyko.

Nešiojami žaidimų kompiuteriai

Ateityje išmanieji telefonai patemps žaidimus su gera grafika, tačiau vistiek jiems truks žaidimui pritaikytos klaviatūros, na galbūt tokia klaviatūra bus kaip papildomas aksesuaras. Internetas leis žaisti žaidimus ir keliese, nors nežinia kaip ten pavyks su dideliu ping 3G tinkle.

Mobilus interneto įrenginys

Matyt išmaniuosius telefonus reiktų vadinti taip.

Interneto laikrodis

Techradar primena 2003 metai pasirodžiusi Microsoft SPOT laikrodį.

suuntobig 

Labai jau primena išmaniųjų telefonų ekranus.

Diktofonas

Kam mokėti apie 200  litų už skaitmeninį diktofoną kaip atskirą daikčiuką, jei juo gali virsti išmanusis telefonas. Na nebent jei diktofonas reikalingas darbui ir už jį sumoka darbdavys.

GPS navigacija

Tiesiog užtenka priminti kai krito Garmin ir TomTom akcijų kainos, kai Google paskelbė apie savo navigaciją Android telefonams. Tiesa atskiras navigacijos prietaisas apsaugo nuo didelės sąskaitos už mobilų internetą.

css.php
Bear