16 būdų prailginti nešiojamo kompiuterio akumuliatoriaus darbo laiką

laptop_battery_example.jpg

Kartais akumuliatorius išsikrauna pačiu netinkamiausiu metu, kai tarkime reikia išsiųsti svarbu dokumentą. Toliau skaitydami rasite patarimų, ką daryti, kad akumuliatorius veiktų, kaip ilgiau, kaip galima.

 1. Reguliariai defragmentuoti kietąjį diską, taip jis dirbs efektyviau ir naudos mažiau elektros energijos. Tai ypač aktualu nešiojamiems kompiuteriams su Windows operacine sistema.
 2. Kai kurie nešiojamieji kompiuteriai turi ekrano tamsinimo (dim) funkcija. Pritemdykite ekraną kuo įmanoma daugiau.
 3. Kai kuriuose kompiuteriuose galima sumažinti procesoriaus darbo dažnį, tuo pačiu mažinant aušintuvo apsukų skaičių, pasinaudokite tuo. Pasidomėkite tokiomis technologijomis, kaip Cool’n’Quiet
 4. Atjunkite nereikalingas fonines programas. Palikite tik tas , kurios yra būtinos.
 5. Atjunkite visus išorinius USB įrenginius, bei Wifi. Tuo labiau nebandykite krauti savo MP3 grotuvo per USB jungtį, jei nenorite greit pamatyti išsikrovusį nešiojamojo kompiuterio akumuliatorių.
 6. Įsidėkite daugiau RAM. Kai pritrūksta vietos operatyviojoje atmintyje, kompiuteris pradeda naudoti virtualią atmintį t.y. kietąjį diską, taip eikvodamas papildomą energiją.
 7. Leiskite programas iš kietojo disko labiau nei iš CD/DVD. Juk gi reikia energijos DVD disko įsukimui, o HDD sukasi visada. Naudokite virtualius CD/DVD įrenginius kaip DAEMON Tools.
 8. Kas porą mėnesiu pravalykite metalinius akumuliatoriaus kontaktus su alkoholiu sudrėkintu skudurėliu ar vata.
 9. Grūdinkite akumuliatorių. Nepalikite jo įkrauto ilgą laiką. Įkrautą akumuliatorių panaudokite, nors kartą per dvi tris savaites. Niekada visiškai neiškraukite akumuliatoriaus.
 10. Vietoje Standby naudokite Hibernate. Iš tikrųjų šios funkcijos skiriasi, tuo jog Hibernate metu kompiuteris visiškai išsijungia.
 11. Laikykite kompiuterį vėsų. Pravalykite visas vėdinimo angas, ir/ar pasirinkite vėsesnę vietą, jei įmanoma.
 12. Nusistatykite optimalius energijos vartojimo parametrus: eikite Start ==> Control Panel ==> Power Options ir išsirinkite „max battery“.
 13. Nevykdykite kelių užduočių iš karto. T.y. vienu metu nedirbkite su teksto redaktoriumi, nuleidę pašto programą į užduočių juostą, klausydami mp3.
 14. Atminkite dokumentų rašymas, bei pašto tikrinamas eikvoja žymiai mažiau energijos nei žaidimai ar DVD žiūrėjimas.
 15. Nepamirškite atkreipti dėmesį į akumuliatoriaus talpą, bei darbo laiką perkant nešiojamą kompiuterį.
 16. Jei naudojate senesnį nešiojamą kompiuterį su NE Li-Ion akumuliatoriumi, žinokite, jog gali pasireikšti „Atminties efektas“. Norėdami jo išvengti visiškai iškraukite ir įkraukite akumuliatorių kas dvi tris savaites.

Rasta.

css.php
Bear