Apeiname forumų registracijas apsimesdami Google „voriukais“ (spiders)

image

Gal buvo ne kartą, jog paspaudus paieškos rezultato nuorodą atsidaręs forumas, prašo registruotis, o ištraukos kurią matėte paieškos rezultatuose nėra nė kvapo. Taip yra dėl to, jog forumo administracija norėdami sulaukti lankytojų iš Google į forumą įleidžia kompiuterius indeksuojančius puslapius, tačiau tuo pačiu nori padidinti ir registruotų narių skaičių.

Nesudėtinga išeitis yra pažiūrėti puslapio turinį per Google cache, tačiau tai darosi sudėtinga, jei norite peržiūrėti kad ir kitą forumo temos puslapį.

Yra ir kitas būdas. Reikia daugiau pasiruošimo, tačiau po forumus reikalaujančius registracijos naršysite lyg su vėjeliu. Kiekviena naršyklė užklausdama tinklalapį paneša, kas ji tokia, pvz.: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 Jei ji praneš, jog ji yra Googlebot/2.1 (+http://www.googlebot.com/bot.html) forumas ir patikės. Beje ši eilute vadinama „user agent“.

Firefox

Kaip ją pakeisti? Su Firefox galima 2 būdais, apie juos plačiau.

Per about:config. Pasirenkame New, String ir įrašome general.useragent.override o reikšmę nurodome Googlebot/2.1 (+http://www.googlebot.com/bot.html).

general.useragent.override

Kai norėsite grįžti prie numatyto „user agent“ vėl užeikite į about:config, susiraskite  general.useragent.override ir pasirinkite Reset.

general.useragent.override  reset

Norint suvesti naują pristatymo eilute pasirinkite modify.

Su User Agent Switcher plėtiniu. Patogesnis nei pirmas būdas, tačiau reikės įsidiegti plėtinį. Įsidiegus plėtinį plėtinį tarp „user agent“ bus Google bot. Pasirenkame jį per Tools => Default user Agent ==> Search Robots ==> Googlebot 2.1

 User Agent Switcher

Chrome

Darbastalyje, ar kur kitur esančioje nuorodoje(„shortcut“) į Chrome per properties Target eilutės gale pridėkite  --user-agent="Googlebot/2.1 (+http://www.googlebot.com/bot.html)"

image

Patikrinimas

Patikrinti, ar gerai nustatytas „user agent“ galite suvedę about: į adreso laukelį (Firefox), arba čia. O realiom sąlygomis čia 🙂

css.php
Bear