Ar Netflix konkurentas torrent’ams?

net3

netflix.com – video nuomos tarnyba siūlanti filmus/serialus nuomotis DVD formate, juos žiūrėti kompiuteryje ar kituose įrenginiuose. Taip, ši tarnyba veikia kol kas tik JAV teritorijoje ir man bandant teko naudoti proxy. Nors ir Lietuvoje šia tarnyba oficialiai naudotis negalima nusprendžiau ją išbandyti, nes man ji man atrodė kaip legalus, nors ir mokamas torrent pakaitalas.

Kaina

Kaina prasideda nuo 8 dolerių į mėnesį. Tiek mokant galima neribotai žiūrėti filmus kompiuteryje ar per TV. Abonentiniam mokesčiui kylant atsiranda ir teisė nuomotis DVD.

image

Taip pat yra galimybė mėnesį Netflix bandyti nemokamai.

Grotuvas

Grotuvas veikia su Microsoft Silverlight įskiepiu tiek Windows tiek Mac OS X sistemose. Transliavimo kokybė pasirenkama automatiškai pagal interneto greitį.

image

image

Jeigu dėl kažkokių priežasčių reikia taupyti srautą paskyros nustatymuose galima nurodyti pageidaujamą kokybę.

image

Kai kurie video turi ir subtitrus, bet kiek teko matyti tik angliškus.

image

Video persukimas nevyksta staiga, tenka šiek tiek palaukti, kol grotuvas pradeda groti nuo naujos vietos. Tačiau tai kompensuoja slenkant video padėties juosta galimybė matyti kadrus iš video.

net1

Jeigu video buvo nespėtas peržiūrėti ne bėda, Netflix pamena paskutinę žiūrėtą vietą.

image

Žiūrint serialą per video grotuvo meniu galima patogiai persijungti į bet kurią pasirinkto sezono seriją.

image

Filmų naršymas

Filmai sudėlioti pagal žanrą ir pateikiami rodant plakatus.

image

Galima įjungti, jog būtų slepiami matyti video. Taip pat yra rūšiavimo funkcija pagal pavadinimą, metus, amžiaus reitingą, žiūrovų reitingą.

image

Yra ir rekomendacijų skyrelis, tiesa jo nebandžiau nes prieš tai liepė įvertinti keletą filmų 5 balų sistemoje.

Filmų/serialų pasirinkimas

Pradėjus ieškoti filmų pavadinimų per paiešką išlindo didelis Netflix minusas, ne visi filmai gali būti transliuojami internetu. Siūloma nuomoti DVD. DVD, kurių Netflix turi 100,000 pavadinimų pristatomi JAV paštu, paštu juos galima ir grąžinti laikant neribotą laiką, tačiau tai nėra čia ir dabar. Su HD kokybės filmai įdomus dalykas, jog  visi filmai gali būti transliuojami HD formatu į TV, tačiau ne visi į PC ar Mac.

Kaip jau minėjau Netflix siūlo žiūrėti ne tik filmus, bet ir serialus.  Tačiau tarkime Mythbusters internetu žiūrėti galima tik 22 serijas:

image

Siūlomi ir DVD, tačiau ne sezoniniai.

image

Daugiau pavyzdžių:

Fringe siūlomi 3 sezonų DVD, kiek ir yra pasirodžiusių.

Eureka internetu galima žiūrėti 3 sezonus HD kokybe, kai dabar yra rodomas 4-as.

Family Guy galima žiūrėti 7 sezonus, kai viso yra pasirodę 9.

Doctor Who yra 5 sezonai HD kokybe, nors dabar rodomas 6-as.

The Big Bang Theory visi 4 sezonai tik DVD nuomoje.

Išvada.

Didžiausias Netflix trūkumas yra internetu transliuojamo turinio stoka.  Turinio gausa jis dėl licencijų ir piniginių dalykų tikrai nesusilygins su torrent’ų pasiūla. Žadama, jog 2012 metais Netflix teiks paslaugas Europoje. Netikiu, jog tarp laimingų šalių bus Lietuva, o jei ir bus dėl autorinių teisių video pasirinkimas bus mažesnis nei JAV gyventojams. Taigi torrent’ai dar ilgai karaliaus, nes ne tik, kad nemokama, patogu, bet ir gali atsisiųsti prieš 10 minučių pabaigtą rodyti per TV serialo seriją nelaukdamas kol sezonui pasibaigus bus išleistas DVD.

css.php
Bear