Netflix Lietuvoje gali nuvilti dėl riboto turinio

youtube_content-not-available

Neoficialiai jau yra žinoma, jog Netflix kitais metais veiks Estijoje. Reiškia, kad greitai šios video platformos sulauksime ir Lietuvoje.

Legalių turinio platinimo platformų didžiausias trūkumas yra tas, jog jie turi taikytis su autorinių teisių savininkų reikalavimais. Jeigu autorinių teisių savininkas nori, jog žmonės pirktų DVD ir nežiūrėtų filmo internetu, filmo Netflix’e nebus. Jeigu šalyje esantis TV kanalas įsigis išskirtines teises į serialo rodymą, toje šalyje Netflix irgi serialo nerodys.

Netflix veikia Kanadoje, bet tyrimas rodo, jog vis tiek trečdalis klientų per VPN jungiasi  prie JAV versijos ir naudojasi ja. Kodėl? Todėl, kad Kanadoje nesiūloma tiek turinio kiek JAV. Kanados žiūrovai negali pažiūrėti tokių garsių filmų ir serialų kaip 30 Rock, Futurama pirmų sezonų, Twin Peaks, Pulp Fiction. Skaičiuojama, jog JAV žiūrovai gali matyti beveik dvigubai daugiau turinio nei Kanados.

Didžiojoje Britanijoje irgi panaši situacija, Netflix siūlo dvigubai mažiau turinio nei JAV gyventojams.

netflix-australia-titles-vs-world

Beieškodamas informacijos apie Netflix siūlomą turinį radau diagramą iliustruojančią siūlomą turinį įvairiose pasaulio šalyse.  Lyginant su JAV kitose šalyje turinio pasirinkimas yra nuo 2 iki net 6 kartų mažesnis. Taigi dabar galima paspėlioti kurioje diagramos vietoje atsidurs Lietuva kai į ją įžengs Netflix.

css.php
Bear