Netflix „piratavimas“ kelia nerimą Australijos TV kompanijoms

image

Filmų bei serialų nuomos paslauga Netflix savo populiarumą pelnė tik už 8 USD/mėn. siūlydama neribotą nuomą internetu. Paslauga tiekiama Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Šiaurės Europoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Nyderlanduose.

Australija liko tarp tų šalių kuriose Netflix oficialiai neveikia. Tačiau tik oficialiai, neoficialiai australiečiai naudodami VPN apeina geografinius apribojimus ir mėgaujasi Netflix paslaugomis. Australijos TV kompanijos tokius žiūrovus vadina piratais, nors jie ir sumoka mėnesinį Netflix mokestį. Manoma, jog Australijoje yra 20-200 tūkstančių tokių piratų. TV kompanijos teigia, jog dėl sumažėjusių klientų jiems ateityje su filmų platintojais teks sudaryti sutartis su prastesniu turiniu. Taip pat per filmų platintojus bus spaudžiamas Netflix nepriimti mokėjimų iš australietiškų kortelių.

Šis pavyzdys rodo, jog žiūrovai pasirengę papildomai sugaišti laiko ir pinigų apeidami geografinius apribojimus, tam, kad galėtų atiduoti pinigus paslaugos tiekėjui kuris siūlo geresnes paslaugas negu vietiniai.  Todėl autorinių teisių agentūros neturėtų stebėtis piratavimo mastais Lietuvoje, nes lietuviai tikrai mokėtų už filmų internetu paslaugą, tačiau nėra kam*.

* – kai kurie tiekėjai Lietuvoje siūlo filmus žiūrėti internetu, bet reikia naudotis jų internetu, užsisakyti kabelinės tv paketą, filmų pasirinkimas bus skurdus.

[via: Torrent Freak]

css.php
Bear