Dropbox – failų talpykla internete su sinchronizacija

image

Pirmas Jums kilęs klausimas tikriausiai bus kiek vietos suteikiame? Nemokama versija – 2 GB, mažoka kai tarkime Microsoft dykai duoda 25GB vietos, tačiau Dropbox siūlo keletą tikrai naudingų funkcijų.

Pirmiausiai tai failų sinchronizavimas, pirma įsidiegiate  programą, atsiranda “Dropbox” katalogas. Į jį perkėlus failus jų kopijos įkeliamos į internetą, kur gali būti pasiekiami per naršyklę(Dropbox.com)kompiuteryje su Dropbox programą. Paredagavus failą naują naują jo versiją vėl sinchronizuoja. Tiesa, įkeliamas ne visas naujas failas, bet tai kas pasikeitė, tad sutaupoma laiko. Funkcija patogi kai su tais pačiais dokumentais dirbama keliuose kompiuteriuose, arba norima automatiškai turėti atsarginę svarbių dokumentų kopiją.

Naršyklėje galima ne tik atsisiųsti failus, bet ir peržiūrėti, bei atstatyti senesnes failų versijas.

image

Pravertė kai netyčia įrašiau naują nuotrauką ant senos 🙂

Kita mano aktyviai naudojama funkcija tai failų viešinimas. „Public“ kataloge esantys failai turi dalinimosi nuorodą.

image

Nuorodą galima gauti tiek per naršyklę, tiek tiesiog kompiuteryje. Su nuoroda failą galės atsisiųsti bet kas, ir tai tiesioginė nuoroda, jokiu erzinančių laukimų, ar kodų įvedimų. Man praverčia ši funkcija keliant nuotraukas į forumą. Su paint.net išsaugau nuotraukas kompiuteryje, pasiimu dalinimo nuoroda ir įterpiu į forumą. Kitas foto išsaugau tame pačiame kataloge, kitokiais pavadinimais. Tada telieka kopijuojant BB code pakeisti tik nuotraukos pavadinimą.

Aprašiau kuo Dropbox naudingas man. Daugiau tarnybos funkcijų rasite čia.

Kaip minėjau nemokamai duodama 2 GB, vietos, tačiau už atvestą naują vartotoją ir Jūs ir naujokas gauna 250 MB papildomai, taip galima praplėsti vietą iki 8 GB.  Taigi paspaudę rekomendacines nuorodas šiame įrašę gausite papildomai 200 MB, kaip ir aš 🙂

css.php
Bear