BitTorrent žodynas

Pasistengiu paaiškinti, kas yra .torrent, client, indexer, leecher, peer

.torrent: .torrent failas saugo visą informaciją kuri yra reikalinga atsisiųsti failą. Pvz.: torrent failas turi tokia info, kaip dydis, failo pavadinimas, kaip susisiekti su kitais žmonėmis(trakeris). Torrent faile yra saugoma kiekvienos failo dalies „hash“(skaitmeninio parašo rūšis). Tokiu būdu yra apsisaugoma nuo sugadintų failų parsisiuntimų.

Client:
Tai tiesiog BitTorrent programa kuri „užkrauna“ .torrent failus, ir susisiekia su kitais žmonėmis, tam kad atsiųstu Jūsų norimą failą. Yra daugybę šių programų. Populiariausios 3 : Bitcomet, Azureus ir µTorrent. Pats naudoju ir rekomenduoju µTorrent.

Indexer:
Tai interneto svetainės, kurios indeksuoja .torrent failus.(myBitTorrent, Torrentz, Mininova, TorrentSpy, ir kiti)

Leecher:
tai tas kuris atsisiunčia(downloading) (ir išsiunčia(uploading)) failą. Tu esi leecher tol, kol neturi viso failo (100%), kurį bandai parsisiųsti. Paprastai leecher tas kuris neišsiunčia(not uploading).

Peer(Siuntėjas)
: tas pats, kaip ir leecher, bet be neigiamo atspalvio. Jis skirtingai nuo leecherio , ne tik atsisiunčia, bet ir išsiunčia failą.

Ratio(Santykis): dydis gaunamas išsiųstą duomenų kiekį padalijus iš atsiųsto. Santykis didesnis nei 1.00 reiškia, jog esi išsiuntęs daugiau nei atsiuntęs. Dauguma privačių trakerių seka tavo ratio, ir gali tave išmesti, jei jis yra per mažas.

Scrape: „Scraping“ reiškia, jog BitTorrent klientas(programa) prašo trakerio informacijos apie žmonės, kurie išsiunčia ar atsisiunčia failą. Tai yra labai svarbu, nes tau reikia žinoti, kas turi failo dalis, kurias tau trūksta.

Seeder(Skleidėjas): Skleidėjas yra tas kuris turi visą failą, kurį tu siunti. Jei nėra skleidėjų, tai tikriausiai nėra įmanoma parsiųsti failą. Todėl skleidėjai yra svarbūs. Pasistenk „seedinti“ torrentą, kai tik pabaigi jį siųsti!!!

Tracker: trakeris yra serveris, kuris turi visą informaciją, apie žmones, kurie atsisiunčia ir išsiunčia failus. Trakeris pats nelaiko failų, bet užtikrina, kad žmonės siunčiantys failus susisiektų vieni su kitais. Trakeris tikrai nėra svetainė kuri laiko .torrent failus, kaip pvz.: Mininova.

Super-Seed: Kai kurios Bittorrent programos turi funkcija “super-seed”. „Super seeding“ skiriasi nuo įprasto „seeding“ tuo, jog jis stengiasi išsiųsti failą, kurio daugiau niekas neturi. Todėl vietoje to, kad būtų išsiųsta ta pati dalis(piece), keliems gavėjams, stengiamasi kiekvieną kartą išsiųsti vis kitą dalį, tam kad gavėjai galėtų keistis dalimis.

Swarm(Grupė): Grupė yra visi visi siuntėjai ir skleidėjai susijungę kartu.

DHT: DHT reiškia “Distributed Hash Table”. Tiesiog DHT yra tinklas , neturintis pagrindinio serverio. Juo BitTorrent programos keičiasi informacija, apie skleidėjus ir siuntėjus, todėl failo siuntimas nenutrūksta, net ir trakeriui neveikiant.

Rasta.

css.php
Bear