Didžiausi atviri Bitorrent trakeriai protestuoja išsijungdami

image

Visų pirma kas yra trakeris, tai serveris su kuriuo keičiasi informacija Bitorrent klientai, taip klientai gauna sąrašus IP adresų kitų klientų kurie turi reikiamus failus ar jų dalis. Nereikia painioti trakerio su torrent indeksu, kuris saugo informaciją apie torrent failus bei jų aprašymus. Tarkime The Pirate Bay (jau)yra tik indeksas, kadangi kuris laikas neturi savo trakerio. Linkomanija.net yra ir indeksas ir trakeris.

Prieš dvi dienas  OpenBitTorrent ir PublicBitTorrent nustojo veikti protestuodami dėl Bittorent programų skylės dėl kurios serveriai dirba veltui atsakydami į beprasmiškas užklausas. Praeitais metais abu trakeriai atsisakė TCP protokolo ir perėjo prie UDP, tačiau daug vartotojų tebenaudoja senus http adresus. Šie adresai yra likę senuose torrent’uose, taip pat juos prideda patyrę vartotojai, kadangi internete buvo galima matyti populiarų patarimą siūlanti pasididinti siuntimo greitį pridedant sąrašą trakerių adresų. Trakerių atstovai teigia, jog taip pat lengvai galima atlikti DDoS atakas į populiaraus torrent failo trakerių adresus įtraukos aukos adresą.

OpenBitTorrent ir PublicBitTorrent žada protestuoti tol kol bus išspręsta ši problema, nes nenori permokėti už serverių išlaikymą.

Didžioji dalis vartotojų turėtų nepajausti jokių sutrikimų, nes Bitorrent klientai gaus IP adresus per kitus trakerius, bei decentralizuotą DHT. Savaitgalį teko siųstis su µtorrent sukurtus „mėgėjiškus“  torrent failus, tai be tų neveikiančių trakerių siuntimas vyko labai vangiai.

[via: TorrentFreak]

css.php
Bear