Pasirodė µtorrent 3.0

streaming

Šiandien pasirodė populiariausio Lietuvoje torrent kliento 3 versija. Ją galima siųstis iš čia.

Naujoji versija yra su atsinaujinusiu dizainu, torrent’ų sąraše atsirado siuntimo galimybės įvertinimas(health), vartotojų torrent įvertinimas. Yra ir transliavimo/grojimo mygtukas leidžiantis patogiai atsidaryti video failą su grotuvu. Tiesa dingo išsiųstų, priimtų duomenų kiekis, reitingas, siuntėjų ir skleidėjų skaičius. Dingusius stulpelius galima vėl įjungti.

Pagrindinės dvi naujovės tai video transliavimas iš nebaigtų siųsti failų ir vartotojams draugiška  failų persiuntimo galimybė.

Video transliavimas į grotuvą

Pravers norint žiūrėti video kai jis dar nėra baigtas siųsti. Nuspaudus „stream“ mygtuką vyksta pasiruošimas transliavimui ir stengiamasi siųsti video failo pradžią. Rodoma kiek liko laiko.

image

Atsiuntus 10 % failo transliavimas buvo paruoštas, tačiau VLC bei kiti grotuvai nieko nerodė. Bandžiau 1080p AVC video, bet avi konteineryje.

Bandant 700 MB užimantį valandos trukmės  Xvid avi video, transliavimas buvo galimas turint atsisiuntus 4 %. Ir šį kart VLC rodė apie minutę video be jokio trūkčiojimo, o toliau buvo truputis strigimo ir vėl nestringantis rodymas. Tam sudarė palankias sąlygas tai, jog video buvo siunčiamas 300 KB/s, kai video failo vidutinis srautas greitis 178 KB/s t.y. failo siuntimui reikia mažiau laiko nei yra video trukmė.

Failų persiuntimas

Seniau irgi buvo galima siųsti kitiems savo failus su µtorrent, tačiau dabar tai galima atlikti žymiai lengviau. 

Tiesiog reikia nutempti juos  į programos kampą.

image

Tada sukuriamas *.torrent failiukas bei iškart įkeliamas į internetą. Kuo didesnis failas ar failai tuo procesas ilgiau trunka.

image

Gauta nuorodą duokite  draugams ir šie galės atsisiųsti failus.

image

Nuorodą paspaudus galima atsiųsti µtorrent, jei jis nėra įdiegtas, arba atsiųsti tiesiog *.torrent failiuką(direct torrent link).

Seniau bandant failų persiuntimą su µtorrent 3.0 beta versija iškilo problema dėl mažo siuntimo greičiu. Greitis susitvarkė tik sustabdžius kitus aktyvius torrent, nors ir interneto greitis tikrai nebuvo pilnai išnaudojamas.

Torrent įvertinimas ir komentarai

image

Nuo šiol galima tiesiai iš µtorrent įvertinti torrent’us, bei juos komentuoti. Tiesa kol kas neradau nei vieno komentaro tarp savo siuntinių.

Plačiau apie µtorrent 3.0

css.php
Bear