Ekskursija į aukščiausio 4-to biosaugos lygmens laboratoriją Bostone [video]

image

Nacionalinė iškylančių infekcinių ligų laboratorija  (National Emerging Infectious Diseases Laboratories (NEIDL)) atidaryta neseniai yra dar nėra visiškai veikianti. Joje yra įsikūrusios 2,3 ir aukščiausio 4 biosaugos lygmens laboratorijos. Jose atliekami tyrimai su itin pavojingais virusais, kaip Ebola.

Video pasakojimas pradedamas nuo saugumo priemonių pastato išorėje. Darbuotojai į vidų patenka tik po abiejų akies rainelių skenavimo ir panašaus kaip oro uostose neleistinų daiktų patikrinimo. Teritorijos perimetras yra apsaugotas specialiais stulpais kurie atlaikytų 7 tonas sveriančio ir 80 km/h greičių važiuojančio sunkvežimio smūgį. Tvora yra apraizgyta vibracijų jutikliais, o visa teritorija stebima vaizdo kameromis.

BSL-4 laboratorija yra pastatas pastate su 30 cm storio sienomis bei 25 cm storio grindimis. Laboratorija turi judėjimo laisvę, tai apsaugo žemėm drebėjimo metu.  Dėl saugumo oras išeinantis iš laboratorijų yra filtruojamas HEPA filtrais  prieš išleidžiant į išorę. Kiekviena laboratorijos patalpa turi atskirą filtravimo mechanizmą bei dezinfekciją nuotėkio atveju. Visos nuotėkos iš laboratorijų yra verdamos aukštame slėgyje siekiant sunaikinti visus pavojingus užkratus.

Video apie viską plačiau, taip pat kalbama apie darbo su skafandrais ypatumais.

[via: Mindaugas Morkūnas & BU Today]

css.php
Bear