Google Maps siūlo vietos nustatymo paslaugą

image

Google žemėlapiuose atsirado mygtukas, kurį nuspaudus Google nustatys Jūsų būvimo vietą. Paslauga kol kas veikia tik su Google Chrome 2.0+ ir Mozilla FireFox 3.5+ naršyklėmis(arba kitomis jei įdiegta Google Gears).

Vieta nustatoma pagal IP adresą ir šalia esančius WiFi prieigos taškus. Todėl nereiktų tikėtis GPS tikslumo,  kadangi nesant WiFi, vieta nustatoma tik iš IP adreso, todėl vietovė gali būti nustatyta visiškai klaidingai.

Google nepateikia konkrečios informacijos, kaip WiFi padeda nustatyti vietą, bet tikriausiai pasinaudojama tais prieigos taškais, kurių tiksli buvimo vieta yra žinoma. Pagal ryšio stiprumą nustatomi atstumai iki kiekvieno prieigos taško, o žinant šiuos atstumus ir Jūsų buvimo vieta.

image007

Tiesa, panašiai veikia ir GPS, tik ten skaičiuojami atstumai iki palydovų, ir erdvėje susikerta įsivaizduojamos sferos( vietoje apskritimų plokštumoje).

Vietos nustatymo paslauga gerbia vartotojų privatumą, dėl to prieš nustatant vietą bus atsiklausta leidimo.

Įdomu būtų sužinoti kaip tiksliai ši paslauga veikia Lietuvoje. Kaip jau minėjau, jei neturite bevielio tinklo kortos tikslumu nesistebėkite.

css.php
Bear